Hlavní navigace

GTS Czech je partnerem konference Cloud Computing

[Tisková zpráva] Praha, 21. říjen 2010 – Celonárodní telekomunikační operátor GTS Czech podpoří 2. ročník odborné konference zaměřené na oblast cloud computingu jako jeden z hlavních partnerů akce. Odborníci GTS Czech zároveň na konferenci přednesou své příspěvky. Letošní ročník Cloud Computing Conference se koná 2. listopadu 2010 v pražském kongresovém centru U Hájků a bude se věnovat způsobům využití modelu cloud computingu, možnostem zvyšování efektivity i případovým studiím, které ukazují využití cloud computingu v praxi.

Sdílet

Cloud Computing Conference 2010 proběhne za účasti předních firem i uznávaných odborníků, kteří se budou věnovat tématům software jako služba (SaaS), platforma jako služba (PaaS), infrastruktura jako služba (IaaS), virtualizace a úsporná datová centra.

„Cloud computing je v současnosti jedním z aktuálních témat, kde z pozice telekomunikačního operátora vidíme velkou budoucnost. Cloud computing a virtualizace mění charakter IT infrastruktury firem, které ve zvyšující se míře využívají služeb komerčních datových center. Partnerství i aktivní účast na této akci jsme proto s potěšením přislíbili a věříme, že účastníkům přineseme nové náměty,“ řekl Pavel Brabenec, ředitel divize produktů a projektového řízení společnosti GTS Czech.

V rámci dopoledního programu vystoupí také dva zástupci společnosti GTS Czech, ředitel pro Managed služby Richard Novák a ředitel úseku zákaznických projektů Václav Molík. Václav Molík společně s kolegou Hynkem Váchou představí náměty na spolehlivé poskytování služeb i možnosti a praktické zkušenosti s provozem datových center, kterých GTS Czech provozuje v České republice celkem sedm. Richard Novák seznámí účastníky s vizí cloud computingu jako nové koncepce ICT služeb ovládaných zákazníkem online přes Web 2.0.

Celý program a více informací o konferenci je k dispozici na stránkách www.cloudconfe­rence.cz.

O společnosti GTS Czech
Společnost GTS Czech je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových, hostingových a internetových služeb. Vznikla jako GTS Novera v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 pak úspěšně dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. V říjnu 2010 pak změnila jméno na GTS Czech. Je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Czech má v současnosti přibližně 500 zaměstnanců.