Hlavní navigace

GTS Novera otevírá již sedmé housingové centrum, třetí během posledního roku

[Tisková zpráva] Nové centrum nabídne nejmodernější prvky bezpečnosti včetně biometrické čtečky otisku prstů

Sdílet

Praha, 4. srpna 2010 – Společnost GTS Novera, celonárodní telekomunikační operátor, dnes v Praze otevřela své sedmé datové centrum v České republice a upevnila tak svou vedoucí pozici v této oblasti. Firma reaguje na rostoucí poptávku zákazníků po housingových a hostingových službách – po otevření datových center v Brně na podzim loňského roku a v Ostravě v letošním květnu se jedná již o třetí přírůstek za poslední rok. GTS Novera tak provozuje v České republice již sedm datových center s celkovou plochou více než 3500 m2. Nejmodernější datové centrum s názvem THP 24 je vybudováno na ploše 717 m2. Investice na jeho výstavbu dosáhly výše 60 milionů Kč a ještě před jeho otevřením si zákazníci rezervovali 20 % kapacity. Například společnost Tesco již do nového datového centra instaluje provozně kritické informační systémy.

„Jsme jedním z největších poskytovatelů datových center v České republice a i přes obtížné ekonomické podmínky na trhu se nám díky přizpůsobování produktového portfolia požadavkům našich zákazníků daří v tomto segmentu stále růst. Abychom si naši pozici udrželi, rozhodli jsme se do oblasti našich datových center masivně investovat. Za poslední rok tak otevíráme v České republice již třetí nové datové centrum a posilujeme tím i pozici naší mateřské skupiny GTS, která je významným hráčem na trhu datových center v celém regionu střední a východní Evropy,“ řekl Stuart Evers, generální ředitel společnosti GTS Novera.

„Služeb operátora GTS Novera využíváme celou řadu let, a to nejen těch housingových, ale i síťových. Jsou naprosto klíčové pro naše podnikání, jakýkoliv výpadek našich serverů se totiž okamžitě přímo projeví na službách, které našim zákazníkům nabízíme. Protože jsme spokojeni s kvalitou, kterou nám GTS Novera poskytuje, rozhodli jsme se využít i nově otevírané datové centrum. GTS Novera nám vyšla vstříc ve všech požadavcích, které jsme měli – v novém datovém centru tak budeme mít oddělený prostor určený pouze pro naše servery s vlastním přístupem i samostatnými kamerami, které náš prostor nepřetržitě monitorují,“ řekl Jan Trhoň, Head of IT service for Central Europe společnosti Tesco Stores ČR.

Nejmodernější datové centrum THP 24 leží v Praze 3 u stanice metra Želivského v objektu Vinohradská 190 v těsném sousedství již existujícího datového centra se stejnou adresou. Je vybudováno na 717 m2, kde samotná plocha datového sálu je přibližně 411 m2 a pojme až 180 racků. Datové centrum je vybaveno nejmodernějšími technologiemi a prvky včetně například bezpečnostního kartového přístupového systému s biometrickou čtečkou otisku prstů. GTS Novera nyní v České republice provozuje celkem sedm datových center – tři v Praze (v ulicích Vinohradská a U nákladového nádraží), dvě v Brně (v ulicích Veveří a Výstaviště) a dvě v Ostravě (v ulicích Na desátém a Koksární) s celkovou plochou přes 3500 m2.

GTS Novera klade ve všech svých datových centrech velký důraz na zajištění fyzické bezpečnosti i provozní dostupnosti. Jsou tak vybavena nejmodernějšími zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do do datového centra, požární bezpečnostní dveře, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný rack. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektrické energie zajišťují UPS a dieselové agregáty. Bezpečnost poskytuje i centrální hasicí systém na bázi FM 200 a výkonné klimatizace nepřetržitě sledující hodnoty teploty a vlhkosti. Samozřejmostí je neustálý proaktivní dohled všech technologických komponent datového centra.

Všechna datová centra jsou připojena přímo na páteřní síť GTS Novera. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost N x 10 Gbit/s. Mezinárodní konektivita o rychlosti 2×10 Gbit/s je zajišťována v rámci skupiny GTS CE, jejíž je GTS Novera součástí.

O společnosti GTS Novera
Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Vznikla v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 pak úspěšně dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. GTS Novera je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Novera má v současnosti přibližně 500 zaměstnanců.