Hlavní navigace

GTS Novera poskytne v rámci projektu KIVS hlasové a datové služby 29 subjektům státní správy

[Tisková zpráva] Praha, 19. srpna 2008 – Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera uzavřel s Ministerstvem vnitra prováděcí smlouvy na poskytování datových a hlasových služeb pro 29 subjektů a institucí státní správy. Jedná se o zřízení vysokokapacitních přípojek pro sítě VPN a Internet a přímé hlasové služby ISDN PRI a Zelené linky pro celkem 486 lokalit. Prováděcí smlouvy jsou součástí rámcové smlouvy na poskytování datových a hlasových služeb v rámci projektu Komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS), kterou GTS Novera uzavřela se státem v březnu minulého roku.

Sdílet

V rámci projektu KIVS, který je součástí vládního programu elektronizace státní správy, zveřejnilo Ministerstvo vnitra v druhé polovině května výsledek prováděcích soutěží poskytování datových i hlasových služeb. Na jeho základě společnost GTS Novera uzavřela s Ministerstvem vnitra smlouvu na dodávku a provoz těchto služeb pro celkem 29 z 32 subjektů a institucí státní správy. Mezi ty patří například Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo financí ČR či Všeobecná zdravotní pojišťovna. Služby budou poskytovány v období 1.7.2008 až 30.6.2009.

„Většinu z celkového počtu 486 lokalit po celé republice se nám podařilo připojit a předat do provozu během jediného měsíce. Na celém projektu pracoval téměř nepřetržitě speciálně vyčleněný projektový tým pod vedením úseku pro státní správu a ICT, aby zajistil, že služby budou realizovány v požadovaném čase,“ uvedl Stuart Evers, generální ředitel společnosti GTS Novera, a dodal: „Realizace prováděcích smluv je konkrétním výsledkem dlouhodobého vývoje v oblasti dodávání telekomunikačních služeb veřejné správě. Na jeho začátku byla nezdravá preference dominantního operátora. Na jeho konci nyní stojí plně konkurenční prostředí, které přináší pestřejších nabídku služeb za výhodnějších podmínek pro celý veřejný sektor.“

Celkový objem tržeb ze služeb, které se společnosti GTS Novera podařilo v soutěži získat, je více než 130 milionů korun za rok. Operátor poskytne smluvně uvedeným státním subjektům vysokokapacitní přípojky pro sítě VPN a Internet, přímé hlasové služby ISDN PRI a Zelené linky.

Společnost GTS Novera podepsala na konci března minulého roku s Ministerstvem informatiky rámcové smlouvy na poskytování datových a hlasových služeb v rámci Komunikační infrastruktury veřejné správy (KIVS). Nová zadávací řízení vyhlásilo Ministerstvo informatiky v návaznosti na vládní usnesení o nové Koncepci rozvoje KIVS z konce roku 2006, které umožnilo uzavřít rámcové smlouvy na odběr telekomunikačních služeb s více dodavateli. Tím skončilo více jak pětileté období, kdy stát preferoval telekomunikační služby dominantního operátora. Nynější prováděcí smlouvy v rámci soutěže na dodávku a provoz hlasových a datových služeb konkrétním institucím státní správy uzavřelo se společností GTS Novera Ministerstvo vnitra, které po zániku Ministerstva informatiky převzalo jeho agendu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).