Hlavní navigace

GTS Novera uzavřela zlaté partnerství s britským operátorem BT

[Tisková zpráva] Praha, 2. dubna 2009 – Společnosti BT (British Telecom) a GTS Novera dnes oznámily vstup GTS Novera do programu BT Alliance s certifikací zlatého partnera. Díky tomuto kroku tak nyní mohou mezinárodní společnosti působící v České republice využívat globálních síťových služeb informačních technologií společnosti BT. GTS Novera je jediným partnerem BT v České republice.

Sdílet

Záměrem celosvětového partnerského programu BT Alliance je rozvoj globálních služeb společnosti BT v oblastech prodeje, distribuce a podpory řady produktů a služeb napříč komplexním portfoliem společnosti BT, a to díky síti partnerů. Tento program byl spuštěn v roce 2008 a zahrnuje více než 100 partnerů po celém světě.

Pro získání zlatého partnerství musela GTS Novera splnit náročné požadavky, k nimž patřila například úspěšně zvládnutá certifikace help desku a samozřejmě garantovaná úroveň kvality poskytovaných služeb.

„Model uzavírání lokálních partnerství je vhodnou příležitostí, jak firmy mohou získat přístup ke službám globálních sítí světové úrovně, přičemž veškerá jednání probíhají s důvěryhodným místním partnerem, v rodné řeči a místní měně. Tento způsob spolupráce je velmi přesvědčivou možností, jak propojit oba světy, aby si byli vzájemně prospěšnými“, říká Pawel Karlowski, generální ředitel BT pro střední a východní Evropu.

„To, že jsme jako jediný český operátor dosáhli zlatého partnerství v rámci BT Alliance, potvrzuje naší pozici stabilního operátora zaměřeného na firemní klientelu,“ říká generální ředitel společnosti GTS Novera Stuart Evers. „Díky tomuto partnerství mají navíc naši zákazníci možnost využívat široké portfolio služeb britského operátora. Úzká spolupráce s BT nám také umožňuje společně sdílet marketing, technické zdroje a know-how, což se odrazí i v nabídce řešení navržených pro naše zákazníky.“

O společnosti BT:
Společnost BT je jedním z předních světových poskytovatelů služeb a řešení v oblasti komunikace se zastoupením ve 170 zemích. Zaměřuje se především na zajištění telekomunikačních sítí globálně a dále dodává lokální, národní i mezinárodní telekomunikační řešení pro domácí použití, pro práci i na cesty. K dalším činnostem BT patří služby v oblasti širokopásmových a internetových produktů, pevných linek i mobilních telefonů. Skupina BT se skládá ze čtyř hlavních společností: BT Global Services, Openreach, BT Retail a BT Wholesale. Za finanční rok končící 31. března 2008 zaznamenala skupina BT obrat 20 704 milionů liber a zisk před zdaněním a dalšími položkami činil 2 506 milionů liber. British Telecommunications plc (BT) je plně vlastněnou pobočkou BT Group plc a zahrnuje veškeré obchodní záležitosti a aktiva BT Group. BT Group plc je kotována na burzách v Londýně a New Yorku. Více informací naleznete na: www.bt.com/aboutbt

O programu BT Alliance:
S více než 100 partnery v 50 zemích světa zprostředkovává partnerský program BT Alliance svým členům nabídku širokého portfolia služeb a produktů britského operátora zákazníkům na celém světě. Kromě kvalitních služeb však BT Alliance nabízí i možnost odborné technické podpory a expertiz. Partnerům je prospěšné také využití výsledků v oblasti rozvoje a výzkumu, na něž BT vynakládá značné investice a které pomáhají uvést produkt ve správný čas a s odpovídající cenou. K dispozici mají také firemní poradenství v oblastech nástrojů produktivity, vzdělávání, prodeje i marketingových zdrojů. Více informací naleznete na: www.bt-alliance.com

O společnosti GTS Novera:
Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Vznikla v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 pak úspěšně dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. GTS Novera je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Novera má v současnosti přibližně 600 zaměstnanců.