Hlavní navigace

GTS Novera v roce 2007: nejlepší hospodářské výsledky v historii společnosti

[Tisková zpráva] Praha, 25. března 2008 – Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera uzavřel rok 2007 výbornými hospodářskými výsledky. Nejdůležitější ukazatel, provozní zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací (EBITDA), vzrostl ve srovnání s rokem 2006 o 13 % na více než 1,041 miliardy Kč. Společnost rovněž dosáhla čistého zisku ve výši 16,7 milionu Kč. Tržby činily 5,765 miliardy Kč a zůstaly tak zhruba na úrovni předcházejícího roku.

Sdílet

Telekomunikační operátor GTS Novera dnes zveřejnil hospodářské výsledky za rok 2007. Ty jasně signalizují, že transformace společnosti vyvolaná několikaletou konsolidací českého trhu pevných telekomunikačních linek, kdy GTS Novera jako hlavní aktér tohoto procesu postupně integrovala operátory Aliatel, Contactel, Telenor Networks a Nextra, je u konce. GTS Novera v roce 2007 potvrdila své postavení na trhu a pokračuje v zúročování získaných akvizic.

Tržby za prodej telekomunikačních služeb společnosti GTS Novera dosáhly za rok 2007 výše 5,765 miliardy Kč. Jde o téměř shodnou úroveň tržeb, kterou GTS Novera vykázala v roce 2006. O výborné kondici společnosti hovoří zejména základní finanční ukazatel, a to provozní zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací (EBITDA). Jeho hodnota vzrostla v porovnání s rokem 2006 o 13 % na rekordních 1,041 miliardy Kč.

Investice společnosti dosáhly za loňský rok výše 562 milionů Kč. O čtyři procenta přesáhly objem vynaložených investic za rok 2006 a směřovaly především do modernizace páteřní sítě, rozšiřování přístupových bodů a budování či pronájmu místních smyček.

„Překročili jsme miliardovou hranici provozního zisku a tržby i přes neustálý pokles cen udrželi na srovnatelné výši. Celý rok 2007 a s ním spojené historicky nejlepší hospodářské výsledky tak potvrdily správný směr naší cesty,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel a předseda představenstva společnosti GTS Novera a zdůraznil: „V minulých letech jsme pracovali na slučování několika různých sítí, technologií, dohledových a účetních systémů, produktových portfolií a zákaznických databází a také se vyrovnávali s negativními hospodářskými výsledky nakoupených operátorů. Toto období je za námi. V uplynulém roce jsme kladli důraz především na zefektivnění naší práce ve všech oblastech. Zveřejněné výsledky ukazují, že začínáme sklízet plody našeho úsilí.“

Nejlepší hospodářské výsledky v historii společnosti byly ovlivněny vedle zmíněných faktorů také výraznějším zaměřením společnosti na segment firemních zákazníků, rozšířením spolupráce se státní správou a místní samosprávou a v neposlední řadě také díky posílení obchodní pozice na trhu střední a východní Evropy, kde GTS Novera čerpala z intenzivnější součinnosti v rámci mezinárodní skupiny GTS Central European Holding B.V. (GTS CE), jejímž je nejvýznamnějším členem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).