Hlavní navigace

GTS Novera zajistí připojení tiskového centra pro podpis odzbrojovací smlouvy

[Tisková zpráva] Praha, 7. dubna 2010 – Telekomunikační operátor GTS Novera zajistí připojení tiskového centra Správy Pražského hradu pro zítřejší setkání prezidentů USA a Ruské federace. To se týká podpisu smlouvy o snížení počtu jaderných zbraní.

Sdílet

Připojení tiskového centra bude zajištěno vyhrazenou linkou v rámci vlastní telekomunikační infrastruktury GTS Novera s vysokokapacitní konektivitou. Pro internetový provoz takovéhoto charakteru je klíčová jak národní kruhová páteřní IP síť a redundantní konektivita do neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ o přenosové kapacitě 2×10 Gbit/s, tak mezinárodní konektivita. Ta je v případě GTS Novera v kapacitě 2×10 Gbit/s s přímým propojením na významná evropská peeringová centra.

O společnosti GTS Novera:
Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Vznikla v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. GTS Novera je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Novera má v současnosti přibližně 600 zaměstnanců.