Hlavní navigace

GTS Central Europe pokračuje v rozšiřování svých datových center

[Tisková zpráva] Varšava/Praha, 22. března 2010 – GTS Central Europe (GTS CE), přední telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, oznámil plány na další rozšiřování infrastruktury svých datových center. Navazuje tak na úspěch v této oblasti, kterého dosáhl v loňském roce. Datová centra GTS CE jsou umístěná v největších městech regionu, kde skupina působí – v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Na celkové ploše přes 6000 m2 nabízí kapacitu pro více než 10000 serverů.

Sdílet

V lednu 2010 dokončila skupina GTS CE rozšíření svého datového centra v Piasecznu nedaleko polské Varšavy. Prostor v tomto nejmodernějším zařízení se tak zdvojnásobil a je tak jedním z největších v regionu střední a východní Evropy. Mezi další v poslední době dokončené lokality patří datové centrum v Brně otevřené v říjnu loňského roku a nedávné rozšíření datového centra v Rumunsku.

V roce 2010 hodlá skupina GTS CE pokračovat v rozšiřování svých datových center. V první polovině roku 2010 by mělo být dokončené rozšíření datového centra v polském Piasecznu o dalších 500 metrů čtverečních a v létě by mělo být otevřené nové datové centrum v Praze s plochou 700 m2.

Skupina má v současné době v regionu střední a východní Evropy devět datových center. Ta nabízí na ploše přes 6000 m2 kapacitu pro více než 10000 serverů. Díky tomu je skupina GTS CE jedním z největších poskytovatelů datových center v regionu střední a východní Evropy.

„Jsme jediný telekomunikační operátor v regionu, který nabízí služby komerčních datových center svým zákazníkům,“ říká Ignacio Irurita, technický ředitel skupiny GTS CE. „Při pohledu na rostoucí poptávku po ukládání dat v regionu střední a východní Evropy jsme se rozhodli reagovat na potřeby našich zákazníků. Investice do našich nových zařízení nám umožňují nabízet zákazníkům větší kapacitu, díky které získává skupina GTS CE konkurenční výhodu na trhu datových center v regionu střední a východní Evropy.“

Datová centra skupiny GTS CE využívají nejnovější technologie včetně nouzového napájení (UPS, dieselové agregáty), klimatizace s neustálým sledováním hodnot jako je teplota a vlhkost, systémů požární ochrany a bezpečnostních systémů kontroly vstupu. Většina datových center GTS CE dosahuje hodnocení podle třídy Tier 3/4.

Všechna datová centra GTS Novera umožňují firmám provozovat svou serverovou infrastrukturu přímo a zálohovaně na páteřní síti internetu. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost 10 Gbit/s. Mezinárodní konektivitu o rychlosti 2×10 Gbit/s a 2×2,5 Gbit/s z­ajišťují dva nezávislí poskytovatelé na datových linkách GTS CE ve dvou lokalitách – ve Frankfurtu a Vídni.

Produktové portfolio datových center zahrnuje: hosting serverů (řízený a neřízený), podporu při umístění (potřebné místo, serverové skříně, celkové prostředí), zabezpečení a storage (firewally, IDS, storage), řešení pro bezproblémový běh operací a aplikací jako je správa databází, e-mailu/Microsoft exchange, storage a zálohování dat.

O skupině GTS CE:
Nadnárodní skupina GTS Central European Holding B.V. (GTS CE) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy ležících mezi Frankfurtem a Istanbulem. Díky své vlastní páteřní infrastruktuře poskytuje GTS CE služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace zejména firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Primárními státy působnosti skupiny GTS CE jsou Česká republika, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko se síťovými propojeními a lokálními partnerstvími v sousedních zemích, jako je Ukrajina, pobaltské státy, Bulharsko, Rusko, Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko, Moldávie a Turecko. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS CE nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Skupina GTS CE má více než 1300 zaměstnanců. Za rok 2009 dosáhla obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR. Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

Jedna síť – jedna oblast – jedna nabídka
GTS Central Europe zanechala bezkonkurenční otisk ve střední a východní Evropě, kde nabízí svým zákazníkům a partnerům stejně bezkonkurenční dosah a dostupnost, čehož dosáhla díky rozsáhlému mezinárodnímu portfoliu. Protože jedna značka je zastoupena v celém regionu, budete využívat jednoduchost, šetřit nálady a získáte efektivitu, která není pokaždé samozřejmá, pokud používáte více dodavatelů pro vaše řešení. Pokud je střední a východní Evropa jeden z vašich regionů, měli byste používat jen jednu síť. GTS CE: Vaše jednotné řešení.