Hlavní navigace

GTS pokračuje ve své strategii a rozšiřuje svoji síť do středomoravského regionu

[Tisková zpráva]

Sdílet

GTS pokračuje ve své strategii a rozšiřuje svoji síť do středomoravského regionu

Rostoucí počet zákazníků GTS v regionu potvrzuje špičkovou kvalitu poskytovaných slu­žeb

Olomouc, 15. března 2001 – Společnost GTS (původně GTS Czech Net, GTS INEC a DATTEL), největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, dnes na tiskové konferenci představila kompletní portfolio telekomunikačních služeb, které nyní nabízí i v Olomouci.

V Olomouci bude společnost GTS poskytovat kompletní portfolio svých hlasových, datových a internetových služeb s garantovanou kvalitou služeb. Kromě toho GTS dodá svým klientům standardně vysoký zákaznický servis – podpořený službou dohledového centra a novým systémem billingu. K dnešnímu dni zajišťuje služby GTS v regionu 25 zaměstnanců a jejich počet by se měl do konce roku zvýšit na 30. Od 1.dubna plánuje GTS další rozšíření svého týmu v Olomouci v nových prostorách v centru města.

Tomáš Budník, výkonný ředitel GTS říká: „Expanze do Olomouce je dalším krokem v naší strategii rozšiřování sítě GTS do regionů České republiky. V příštích měsících plánujeme vybudování dalších regionálních poboček a do konce roku počítáme s připojením celkem 25 měst v Čechách a na Moravě. Jsem přesvědčen, že Olomouc a celý region střední Moravy uvítá možnost volby výhodných telekomunikačních služeb a vytvoření nových pracovních míst, které GTS přinese.“

Komplexní nabídky telekomunikačních služeb GTS v regionu Střední Moravy již využívají například společnosti Nealko nápoje Olomouc, Mora Vostok nebo callcentrum CCcentre.

Olomouc je připojena k optické páteřní síti GTS s kapacitou 625Mb. Mezi další distribuční místa v kraji patří Přerov, Prostějov a připravují se další města  – např. Hranice na Moravě a Šumperk.

Tržby společnosti GTS za rok 2000 dosáhly podle předběžných výsledků 1,270 mld. Kč, což představuje takřka dvojnásobný nárůst ve srovnání s rokem 1999. V roce 2001 předpokládá GTS tržby blížící se úrovni 2 mld. Kč.

K dnešnímu dni zaměstnává GTS přes 225 zaměstnanců, z toho 25 působí v středomoravském regionu. V souvislosti s rozvojem regionálních aktivit plánuje GTS vytvoření dalších pracovních míst v těchto městech.

O společnosti GTS

GTS je největší alternativní telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídkou hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem – Dattel, GTS Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.

Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem. Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licencí na poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť. GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).

Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikač­ní trh.

Pro další informace kontaktujte prosím:

David Duroň
GTS
Tel.: 96 157 376
David.duron@gtsgrou­p.cz

Sylvie Gondokusumo
Mmd
Tel.: 2425 1555
sylvie@mmd.cz