Hlavní navigace

GTS Central Europe nominována v rámci World Communication Awards 2010 na Nejlepšího regionálního operátora

[Tisková zpráva] Varšava/Praha, 16. září 2010 – Společnost GTS Central Europe (GTS) byla díky svému zaměření na zákazníky, široké nabídce řešení a stabilní finanční výkonnosti vybrána mezi finalisty kategorie Nejlepší regionální operátor v rámci World Communication Awards. WCA, Světové ceny za komunikaci, jsou nejrespektovanější událostí v rámci komunikačního průmyslu. Nominace potvrzuje vedoucí pozici skupiny GTS v dodávce telekomunikačních řešení v regionu střední a východní Evropy. Vítězové cen WCA budou vyhlášeni 24. listopadu tohoto roku.

Sdílet

„Nominací v kategorii Nejlepší regionální operátor v rámci prestižních cen WCA jsme velice potěšeni. Po transformačních procesech zaměřených na zlepšení celkové efektivnosti firmy, velkých investicích do sítě i infrastruktury datových center a nedávných akvizicích konsolidujících trh jsme dobře připraveni na potřeby našich zákazníků. Nominace oceňuje naše úsilí dosahovat obchodního úspěchu a být předním telekomunikačním operátorem v regionu střední a východní Evropy,“ komentoval nominaci Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS.

Kritéria v kategorii Nejlepší regionální operátor v rámci cen WCA 2010 zahrnují soulad nabídky služeb s lokálními potřebami, reakce vývoje a inovace služeb na změny trhu, silný strategický směr a projevený finanční růst. Během několika posledních let prošla skupina GTS reorganizací v souladu s potřebami zákazníků a vytvořila tak sedm obchodních jednotek – pět národních (Česká republika, Polsko, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko) a dvě mezinárodní (velkoobchodní datové služby a velkoobchodní hlasové služby). Skupina GTS rovněž spustila unikátní ethernetovou platformu napříč regionem střední a východní Evropy s propojovacími body ve Frankfurtu a ve Vídni i v každé regionální zemi. Rozsáhlá regionální páteřní optická/DWDM síť skupiny GTS umožňuje společně s obsáhlým přístupem k síti na základovou infrastrukturu kontinuálně přidávat k hlasovým a datovým produktům rozšířené vrstvy služeb a také využít propojení mezi rostoucím počtem datových center skupiny. V neposlední řadě pak skupina GTS přes celosvětově složité ekonomické prostředí dosáhla v prvním pololetí 2010 meziročního růstu provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) o 7,5 % a peněžního toku (cash flow; EBITDA bez investičních nákladů CAPEX) o 9 %, což je přímým důsledkem změn v produktovém portfoliu a pokračující optimalizace nákladů.

Nominace skupiny GTS na Nejlepšího regionálního operátora zařazuje firmu po bok elitní skupiny finalistů: China Telecom (Evropa), Digicel Group, Hutchison Global Communications, Interoute, Singapore Telecommunications a Viettel. Vítěz bude oznámen 24. listopadu 2010 na ceremoniálu v londýnském Hiltonu v Park Lane.

O skupině GTS:
Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS má rozsáhlou optickou síť pokrývající region střední a východní Evropy, která zasahuje do sousedních zemí jako je Rakousko, balkánské státy, země Pobaltí, Rusko, Turecko nebo Ukrajina. V zemích střední a východní Evropy – České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku – má skupina GTS rozsáhlou podzemní síť poskytující služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR.

Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

O cenách World Communication Awards (WCA)
WCA oceňuje společnosti a jednotlivce zodpovědné za inovace, úspěchy a výborné nové služby, které pomáhají stavět budoucí úspěch průmyslu. Ceny jsou otevřené všedm poskytovatelům telekomuniakčních řešení, ať se jedná o tradiční operátory, poskytovatele služeb, poskytovatele multimediálního obsahu nebo jiné organizace nabízející komunikační služby.

Ceny WCA jsou považovány v rámci komunikačního průmyslu za nejrespektovanější událost svého druhu. Přes 500 vlivných osobností, generálních ředitelů a top managementu se schází na večerní ceremonii a gala večeři, kde jsou svědky ocenění klíčových hráčů oboru za jejich přínos během předcházejícího roku. Informace o finalistech roku 2010 je možné nalézt na adrese www.worldcommsa­wards.com.