Hlavní navigace

GUGcamp - netradiční akce pro vývojáře

[Tisková zpráva] GUG.cz a jeho nová skupina ČZU.GUG.CZ pořádá 30. dubna 2010 na ČZU v Praze neformální setkání GUGcamp. Vývojáři a firmy vyvíjející aplikace s Google technologiemi mají šanci předvést svoji práci, aplikace a weby založené na technologiích a službách Google a vyhrát mobilní telefon Samsung s operačním systémem Android. Mimořádnou šanci ukázat svůj talent mají i hudební nadšenci

Sdílet

Vznikne zde nový žánr IT.folk, originální předělávky známých folkových písní v podání IT nadšenců. Zapojit se může každý, stačí přihlásit se na www.facebook.com/it­.folk a napsat váš text písně. Vstupní performaci na GUG campu zajistí Martin Šmíd z Klece a jeho kapelka. Potvrzena je účast půvabné České Miss Internet 2010 Terezy Kučerové, která zasedne v porotě a předá ceny vítězům.

O co na GUGcampu jde?
Pokud jste vývojáři nebo firma, která vyvíjejí aplikace s Google technologiemi, máte nyní šanci předvést svoji práci, aplikace a weby založené na technologiích a službách Google a vyhrát mobilní telefon Samsung s operačním systémem Android. Vývojáři dostanou možnost během 10ti minutové mikroprezentace ukázat svoji práci v technologiích Google ostatním. Součástí setkání bude i přednáška českého inženýra Google Jaroslava Bengla na téma Novinky v Google API a Pohled do zákulisí vývoje v Google. Nejlepší prezentace bude zvolena kombinací volby odborné poroty a hlasování publika, ceny jsou připraveny i pro další zajímavé prezentace. Vstup je zdarma, ale je nutná registrace na www.gugcamp.cz.

Inspirace pro vás.
Pokud stále váháte, zda se přihlásit na camp, máme pro vás také několik tipů, jaké projekty je možné přihlásit. Inspirací vám mohou být vítězné projekty ze soutěže Top Chrome Extensions. Například extenze ExtBrain, která umožňuje vyhledávat podobné stránky k právě zobrazené webové stránce pomocí dotazovací služby Delicious.com. Zajímavým námětem je i extenze Play.cz, která umožňuje přehrávání rádií nebo PosMeter, která slouží ke snadnému zobrazení pořadí stránky na zadaná klíčová slova ve vyhledávačích.

Z již přihlášených projektů bude zajímavá například ukázka Ivana Kutila, který se nám chce pochlubit se svým projektem KAZZETA, což je gadget do Vodafone Parku. Jedná se o mashup, využívající YouTube API, Last.fm API a Google Search API. Tato miniaplikace umožní poslouchat hudbu na internetu zdarma. S její pomocí můžete vyhledat svoji oblíbenou kapelu a žebříček jejich nejznámějších písniček, zjistíte, co právě hraje vaše oblíbené internetové rádio, poslechnete si hudbu na Last.fm, vytvoříte z přehrávaných písniček vlastní playlist atd..
Více informací o programu, prezentacích a další najdete na www.gugcamp.cz.