Hlavní navigace

ha-fi: Testovací provoz zahájen!

[Tisková zpráva] Ostrava, 1.7.2006 – Společnost ha-vel internet s.r.o. oznámila spuštění testovacího provozu služby ha-fi®, vysokorychlostního bezdrátového připojení k Internetu pro nejširší veřejnost.

Sdílet

Rychlost až 3 megabity za sekundu, přenos dat na technologii 5,4 GHz umožňující kromě surfování a stahování dat také kvalitní telefonování. To je ha-fi, projekt vysokorychlostního připojení k Internetu pro nejširší veřejnost od společnosti ha-vel internet s.r.o.

„V současné době je v běhu testovací provoz na třech ha-fi spotech na severní Moravě, konkrétně ve Frýdku-Místku a v obcích Strahovice a Chuchelná. Kromě kvality pokrytí, testování koncových zařízení a uživatelského ha-fi systému jsme se soustředili především na aplikaci hlasové služby ha-loo. S výsledky jsme spokojeni, Internet přes ha-fi ve spojení s ha-loo telefonováním nabídne uživatelům plnohodnotnou náhradu pevné linky za velice příjemnou cenu. Proto již byla zahájena výstavba dalších 27 ha-fi spotů, které by měly být zprovozněny do konce letošního srpna“, uvedl vedoucí projektu ha-fi Ing. Otomar Král.

Služba ha-fi bude dostupná v oblastech, v nichž společnost ha-vel internet s.r.o. disponuje přístupovými body (ha-fi spoty). Síť ha-fi spotů se bude neustále rozšiřovat, prioritou jsou ty regiony a obce, v nichž dosud nabídka vysokorychlostního Internetu chybí. Zájemci o zprovoznění služby ha-fi mohou svůj region zařadit do databáze budoucích ha-fi spotů vyplněním jednoduchého dotazníku na www.ha-fi.cz.