Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Dagmar Havlová: Když nemůžu v noci spát, dám si čokoládu

[Tisková zpráva] Jestli někdy přišel do pořadu Hádej, kdo jsem! skutečný VIP host, tak je to právě nyní. Frenetickým potleskem přivítalo publikum herečku Dagmar Havlovou, bývalou první dámu. „Vojta Kotek!“ vyhrkla Eva Holubová. „To bude nějaká blonďatá číča,“ tipnul si Bob a nemýlil se. Dobře cílenými otázkami se porota dobrala ke správnému jménu, i když Evě Holubové, Bohumilu Kleplovi, Martinu Zounarovi a Alici Bendové připadalo nepravděpodobné, že by si kolegyně Dáša udělala čas a přišla mezi ně. O to větší měli radost, když odložili škrabošky.

Sdílet

Dagmar Havlová se částečně vrátila k profesi herečky a působí na své domovské scéně v Divadle na Vinohradech, kde hraje hlavní roli v novém představení Marie Stuartovna. Nejvíce času jí ale zabere práce v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

I když tuto nestárnoucí dámu péče o rodinu a charitativní práce dost zaměstnávají, přiznala se, že kdyby dostala kvalitní nabídku, ráda by natočila další film, inscenaci nebo klidně i seriál. Jedno natáčení ji čeká, dokonce pod taktovkou jejího manžela, protože Václav Havel se rozhodl nafilmovat vlastní hru Odcházení. Kromě Dáši v ní bude hrát také například Eva Holubová.

Jako brněnská holčička po prknech, která znamenají svět, Dáša ještě nesnila. Chtěla být učitelkou nebo cukrářkou, protože čokoládu miluje. „Když nemůžu v noci spát, dám si i půl tabulky čokolády, začínám s hořkou,“ prozradila na sebe. Na její postavě to však rozhodně není znát.

Dagmar Havlová se narodila se v roce 1953 v Brně a populární divadelní, filmovou a televizní herečkou se stala pod jménem Veškrnová jako. Vystudovala Janáčkovu akademii a přestěhovala se do Prahy. Byla členkou divadla Jiřího Wolkera a Divadla na Vinohradech. K jejím nejvýraznějším jevištním výkonům patří Jana v Anouilhově Skřivánkovi, Kateřina v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Lady Macbeth, titulní postavy v Ionescově Macbethovi, Gazdině robě, ve Stridbergově Královně Kristině. Natočila 50 filmů, kde dostávala především komediální role, a přes 200 televizních inscenací. Získala řadu ocenění za nejlepší herecký výkon a několikrát byla v různých anketách vyhlášena nejúspěšnější herečkou. Z prvního manželství má dceru Ninu, je babičkou téměř dvouleté vnučky Sofie. Za prezidenta republiky Václava Havla se provdala v roce 1997. V témže roce s manželem založili Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která se zaměřuje na oblast kultury, onkologie, vzdělávání mladých lidí, lidských práv a boje proti rasové nesnášenlivosti. Její veřejná činnost je ale mnohem širší.

Nenechte si ujít Dagmar Havlovou ve známém pořadu již v úterý 23.3. ve 20.00 na Primě!