Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Filip Blažek a jeho falešná stopa

[Tisková zpráva] Když přišel Filip Blažek (36) do studia, vypadalo to, že se tam moc neohřeje. Jeho kamarád Martin Zounar totiž začal sázet přesně cílené otázky jednu za druhou takovým tempem, že moderátora Petra Vondráčka trochu vykolejil. Martinovy úvahy, že host je určitě vysoký modrooký blonďák v tričku s krátkým rukávem, totiž přesně seděly i na Petra. Tahle situace trochu znejistila i zbylé hadače, kteří pojali podezření, že Petr ve studiu žádného VIP hosta nemá a hraje si na něj sám. Blažek nejenže se ve studiu ohřál, ale taky se tím nastalým zmatkem pěkně bavil.

Sdílet

Stop, které hadače vedly k Filipovi, bylo víc než dost. S Alicí Bendovou a Martinem Zounarem hrál v roli policisty Pavla asi půl roku v seriálu Velmi křehké vztahy, s Bobem Kleplem se potkal jako pilot – také Pavel – v seriálu Letiště. Momentálně ho můžete vidět jako Adama v Přešlapech, kde s ním, jak nezapomněl zdůraznit Martin Zounar, „hrají samé pěkné ženské“.

Filip o herectví původně vůbec neuvažoval, říká, že ke studiu na pražské konzervatoři ho přivedl jeho nevlastní otec, povoláním střihač, a skutečnost, že se na téhle škole nevyučuje matematika. Po škole hrál v Divadle ABC, hostoval i v Národním divadle, momentálně účinkuje například v divadelním spolku Kašpar v Cyranovi nebo ve Studiu Dva. Zahrál si v pohádkách Nesmrtelná teta, O perlové panně, O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli, v zákeřného maniaka se proměnil v romantické Andělské tváři. Od vlasatých romantických hrdinů se časem přesunul k ostříhaným vypracovaným svalovcům, kteří milují adrenalin, jako například v seriálu Poslední sezóna nebo filmu Na vlastní nebezpečí, zahrál si i ve filmu Duše jako kaviár nebo v komedii Pusinky. Filip se uplatnil i v muzikálech, zahrál si v Krysaři, Tajemství, Galileovi, velký úspěch sklízel v muzikálu Do naha!, momentálně ho můžete vidět i v Jacku Rozparovači.

Ze vztahu s herečkou Lucií Benešovou má Filip třináctiletého syna Luciána, se současnou přítelkyní Jolanou pětiletou dceru Johanku. Jako hosta pořadu Hádej, kdo jsem! ho můžete vidět na Primě ve středu 6. 4. ve 20.00.