Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Igor Chmela – Herec nebo fotograf?

[Tisková zpráva] Otázky Václava Vydry na totožnost VIP hosta budou tentokrát znít trošku jako průzkum nějakého stavebního mistra nebo architekta. Vzal je doslova od podlahy. Zeptá se například, jestli je divadlo, v němž Igor Chmela hraje, kamenné a velké, jestli je nad zemí a zda je to samostatná stavba nebo komplex budov. Zdánlivě podivné dotazy velmi napoví Evě Holubové. Začne přemýšlet, kde a jak které divadlo stojí, a hned bude doma. Tím doma myslí Divadlo Na zábradlí, kde byla s Igorem v angažmá. A hádejte, co mají ještě společného?

Sdílet

Igor Chmela (39) pochází z Ostravy, a než absolvoval DAMU, vystudoval hodně vzdálený obor – železniční průmyslovku. To se mu hodilo hned v první filmové roli ve snímku Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí, kde hrál výpravčího. „Musím ale přiznat, že jsem před kamerou držel plácačku poprvé, pracoval jsem jen jako traťový dělník,“ vysvětlil Igor. O herectví nikdy moc nepřemýšlel, jeho snem byla architektura. Na vojně hledal posily do kapely a zkoušel s ostatními vojenský kabaret. V tu chvíli ho začalo herectví zajímat. Školu prý prolézal s odřenýma ušima, ale svého kroku nelituje. Působil v Národním divadle, pak v Dejvickém, od roku 2002 je jeho domovskou scénou Divadlo Na zábradlí.

Igor Chmela hrál například ve filmech Pravidla lži, Grandhotel, v dramatu Petra Zelenky Bratři Karamazovi, ve snímcích Děti noci a Muži v říji. V seriálu Televize Prima Zázraky života ho diváci mohou vidět každé pondělí v roli gynekologa Marka Tichého, kterému se rozvodem zhroutil celý život.

Igorovým velkým koníčkem je focení krabičkou od sirek, z níž si vyrobil zařízení zvané camera obscura. Nejčastěji zachycovaným objekty jsou členové jeho rozrůstající se rodiny. S herečkou Janou Janěkovou má tříletou dceru Aničku a půlroční dvojčata Elu a Antonína.Hostem pořadu Hádej, kdo jsem! bude Igor Chmela v úterý 4. května ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).