Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Jana Boušková zmátla Vydru parfémem

[Tisková zpráva] „Máš tady ženu, Vašku, to ti garantuju,“ vysloví Bob Klepl svou předtuchu. A předtucha je správná, hostem tohoto dílu pořadu Hádej, kdo jsem! bude opravdu herečka Jana Boušková, manželka Václava Vydry. Nejenže Jana muži doma neprozradila, že bude hádat zrovna její totožnost, ale dokonce se uchýlila k rafinovanému maskovacímu manévru. Divákům přizná, že použila jiný parfém, aby ji manžel nepoznal podle vůně. Od studií na konzervatoři, tedy v podstatě od chvíle, kdy se s Václavem poznali, je totiž věrná stále stejné značce.

Sdílet

Janu Bouškovou spojuje s Václavem Vydrou více než manželský slib. Znají se zhruba 40 let, žijí spolu 26 let, ale vzali se teprve před třemi lety. Společně hrají v několika zájezdových představeních – například v Turecké kavárně, Co v detektivce nebylo nebo ve Věrných abonentech. A jsou průvodci pořadu Televize Prima Prostřeno! Takže i když jsou hodně pracovně vytížení a Jana hraje v několika divadlech, potkávají se často i při práci.

Jejich společnou velkou láskou jsou koně, které dokonce vlastní. Jana ale přiznala, že na nich momentálně nejezdí. „Před třemi lety jsem z koně spadla a zlomila si několik žeber. Když jsem na něj zhruba před půlrokem znovu nasedla, dostala jsem strach a kůň to poznal. Což není dobré, takže jsem se k ježdění stále ještě nevrátila,“ přiznala. Janu s Václavem spojují také různé další záliby. Oba například propadli kouzlu jachtingu a tance.

Jana Boušková (56) vystudovala Pražskou konzervatoř a už během ní hostovala v Národním divadle, kde je dodnes v angažmá. Vidět ji tu můžeme například v představeních Revizor, Lucerna, Nepřítel lidu nebo Spasení. Z televizních rolí si ji diváci pamatují například z pohádek jako byly Nezbedná pohádka nebo Strach má velké oči, ze seriálů Žena za pultem, My z konce světa, Přítelkyně z domu smutku, Život na zámku nebo Šípková Růženka. Před dvěma lety si s Václavem zahráli manželský pár v seriálu Televize Prima Ošklivka Katka.

Kromě jachtingu a tance Jana ráda plave a lyžuje, cvičí na míčích. Ráda taky vaří, je vyhlášená kuchařka. Jana byla provdaná za tragicky zesnulého herce Petra Svojtku, s nímž má syna Honzu. S Václavem Vydrou vychovala nejen jeho, ale i svou neteř Terezu, dceru své sestry Evy, která zemřela před několika lety.

Hostem pořadu Hádej, kdo jsem! bude Jana Boušková v úterý 11. května ve 20 hodin na Primě.