Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Prima moderátorka – Martina Kociánová

[Tisková zpráva] Jako kočka s myší si hrála porota s moderátorkou Martinou Kociánovou, když přišla mezi ně do pořadu Hádej, kdo jsem! Eva Holubová se soustředila na její druhou profesi zpěvačky, Martin zase na barvu vlasů, Bob Klepl na kariéru, kterou prý sleduje od jejích šestnácti. Petr Vondráček, který s Martinou moderuje castingovou show Robin Hood - Cesta k slávě, se dobře bavil. „Jak se ti daří Martino?“: zeptal se půvabné kolegyně. „Vzhledem k tomu, že poslední dobou trávím veškerý čas s tebou, tak se mi daří báječně,“ odpověděla Martina galantně.

Sdílet

Martina a Petr toho mají hodně společného. Oba moderují a věnují se hudbě. Oběma poskytla nejvíce moderátorských příležitostí právě televize Prima, jejíž nedělní show společně uvádějí. A v úterý opět spolu v zábavně-soutěžní show Hádej, kdo jsem! ve 20.00 na Primě.

Jak došlo k tomu, že Martina Kociánová má dvě profese a obě považuje za stejně důležité? Vystudovala střední ekonomickou školu v Opavě, a protože nedostala doporučení na studium historie, kam toužila po maturitě jít, tak šla na konkurs do televize, protože „jí to přišlo docela kulturní“. Uspěla a dostala se k moderování zpráv, i když zpívala už před tím. Zpěvákem se prý člověk ale nestane, když sedí ve škole a zpěv studuje, ale teprve, když má něco odzpíváno na jevišti. „Já vlastně nevím, co jsem víc,“ vysvětluje sympatická moderátorka, „připadá mi to, jako kdybyste se mě ptali, zda jsem víc člověk, nebo ženská – nevím to.“ Co podnikne, až skončí projekt Robin Hood? „Žádné velké plány nemám. Chtěla bych být se svým chlapečkem, chtěla bych chodit na houby,“ říká Martina, která chce v létě utužovat rodinný život.

Martina Kociánová se narodila 28. ledna 1971 v Ostravě ve znamení Vodnáře. Hned po maturitě nastoupila do ostravského studia ČT jako redaktorka a moderátorka a zároveň na Slezské univerzitě vystudovala historii a muzeologii, kam po roce přece doporučení přece jen dostala. V té době už hlásila zprávy v komerční televizi. Protože však chtěla také zpívat, kývla na nabídku Daniela Landy účinkovat v jeho muzikálu Krysař. Dostala tehdy životní šanci zpívat a zároveň hlásit zprávy na Primě. Vytvořila rekord „nejdéle působící moderátorky jedné televize“. Na Primě vystupovala nejen jako zprávařka, ale i jako moderátorka zábavních pořadů a soutěží (Znáte se? Televizní rosnička, Meloucháři). Martina Kociánová se dál věnuje hudbě. Jako sopranistka pravidelně vystupuje hned s několika hudebními tělesy. S mozartovským triem Amadeus, se Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií a Janáčkovou filharmonií Ostrava. Hostovala v karlínském Hudebním divadle (Polská krev) a získala evropskou Cenu Gustava Mahlera za činnost v oblasti umění. Vydala album klasicistních árií Jiná. Věnuje se charitě a je spoluzakladatelkou občanského sdružení Aurelius, usilujícího o záchranu a obnovu pivoňského kláštera. Martina Kociánová je vdaná a s manželem vychovávají chlapečka Daniela.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).