Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Michal Kocourek: „Do divadel chodím po celém světě“

[Tisková zpráva] Proč je vystudovaný herec Michal Kocourek se svou původní profesí na štíru? Protože na ni nemá čas. Zabírá mu ho totiž funkce výkonného producenta a ředitele Divadla Kalich a zároveň práce na muzikálové show Robin Hood. Když se Alice Bendová, Bob Klepl a Eva Holubová dobrali, že je host tohoto dílu herec, nejdříve pátrali v tvářích, které se objevují v seriálech. Pak ale vystřelil jako šíp otázku Václav Vydra a trefil se do černého. Kdyby Michal Kocourek hledal pro muzikál lukostřelce, určitě by Václava angažoval.

Sdílet

Michal Kocourek (45) se nahrál dost a dost jako kluk. Objevil se ve zhruba sedmdesáti filmech a televizních inscenacích, hrát začal už jako pětiletý. Asi nejvíc si ho diváci pamatují z role v komedii Což takhle dát si špenát, kde – nalíčený a s černou parukou – představoval omládlého Vladimíra Menšíka. Viděli jsme ho také ve filmech Julek, Lásky mezi kapkami deště, Sonáta pro zrzku, Indiáni z Větrova, Stav ztroskotání. Jako dospělého pak ve snímcích Copak je to za vojáka, Tankový prapor nebo Díky za každé nové ráno.

S vedením divadla má Michal Kocourek bohaté zkušenosti. Své první, které propojovalo činohru, mluvené slovo, tanec, pantomimu a později i prvky černého divadla, založil už před pětadvaceti lety. A projezdil s ním celý svět. Pak začal pořádat koncerty popových a rockových hvězd a přemýšlel o založení další scény. Divadlo Kalich otevřel v listopadu 1999 muzikálem Janka Ledeckého Hamlet. Za deset let tu nabídl divákům muzikálů celou řadu. Ať to byla nová verze Krysaře Daniela Landy, další projekt Janka Ledeckého Galileo, muzikál Vašo Patejdla Jack Rozparovač, obnovená Johanka z Arku nebo další kus z pera Dana Landy Touha.

Chystaný Robin Hood je zatím ojedinělý projekt. „Už dávno jsem chtěl divákům ukázat, jak to chodí v divadelním zákulisí a jak se hledají nové talenty. Díky Robinovi se to konečně podařilo,“ říká Michal. Repertoár pro své divadlo pečlivě vybírá a dost často se inspiruje i v zahraničí. „Rád cestuju, a pokud mi to čas dovolí, v každé zemi, kde jsem, zajdu do divadla. Ale zdaleka ne všechno se dá v našich podmínkách realizovat. Což mě někdy docela mrzí,“ vysvětluje. Kromě cestování se Michal Kocourek věnuje golfu, hraje ho už víc než dvacet let. Je ženatý a má tři děti – dceru a dva syny.

Michal Kocourek bude hostem v pořadu Hádej, kdo jsem! 20. dubna od 20.00 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).