Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Radka Fišarová – česká Edith Piaf

[Tisková zpráva] Zpěvem a tancem diváky přivítají moderátor Petr Vondráček i čtyřčlenná porota zábavné soutěžní show Hádej, kdo jsem! Zpěv, herectví a tanec jsou také doménou Radky Fišarové, VIP hosta oblíbeného pořadu. Radčinou volbou je šanson, i když ráda zpívá také swing. S Edith Piaf je osudově spjatá, je to její srdeční záležitost, protože se narodila ve stejný den jako „pařížský vrabčák“, a to 19. prosince ve znamení Střelce.

Sdílet

Radka Fišarová dnes vystupuje s jazzovým triem a akordeonistkou. Pražačka z Libně začala zpívat v pěti letech ve sboru Bambini di Praga a v té době už také navštěvovala na LŠU obory zpěv a hra na kytaru. Ve dvanácti založila vlastní country kapelu Auris. Věnovala se účinkování v muzikálech, byla nejmladší Evitou na světě, hrála v muzikálu Hair. Především ale hostovala v představení Edith Piaf – Vrabčák z předměstí po celé České republice. Nazpívala všechny písničky k televiznímu filmu podle Josefa Škvoreckého Eine kleine Jazzmusik. Jako první muzikálová zpěvačka v Čechách hrála na scéně Národního divadla titulní roli v baletním muzikálu Lucrezia Borgia. Alternovala s Lucií Bílou v divadle Ta Fantastika v muzikálu Elixír života, často vystupuje v cizině. Neokázalá zpěvačka a skvělá profesionálka se také věnuje charitativní práci v Soukromé speciální škole Slunce, která se orientuje na děti s těžkými duševními a nervovými vadami.

Kdo z porotců učil Radku na Ježkově konzervatoři? V jakém muzikálu alternovala s Lucií Bílou? To vše a ještě prémii – slavnou píseň Padam, padam z repertoáru Edith Piaf uslyšíte v dalším dílu pořadu Hádej, kdo jsem! v pátek 30. října ve 20.00 na Primě.