Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! slaví dvoustovku

[Tisková zpráva] Prvním hostem pořadu Hádej, kdo jsem! bude sommeliér, který otevře šavlí láhev pravého šampaňského vína. Proč? Je co slavit, protože zábavně-soutěžní show právě slaví dvoustý premiérový díl. Do pořadu zavítají dvě půvabné ženy. Jako první herečka Hanka Čížková, která má jedno krásné tajemství. Uhádnou její kolegové něco, co se týká její rodiny? Na Terezu Kostkovou její kolegové Pavel Zedníček, Eva Holubová, Martin Zounar a další členka poroty Bára Nesvadbová neuvidí, protože přijde do V.I.P. kola, takže porotci budou mít na očích škrabošky. V druhém kole musejí tipovat, co Tereza původně vystudovala. Konzervatoř to nebyla, připravovala se na úplně jinou profesi. Na jakou, uvidí diváci jubilejního pořadu Hádej, kdo jsem! v pátek 15. 10. ve 20.00 na Primě.

Sdílet

Vysoké blondýně herečce Haně Čížkové by její věk nikdo nehádal. Narodila se 13. 9. 1950 ve znamení Panny v Českých Budějovicích. Od dětství se cíleně věnovala tanci, zpěvu, také se chtěla stát krasobruslařkou, byla pohybově i umělecky nadaná. Hrála v dětském ochotnickém divadle a hostovala v divadle Semafor. Po roční zkušenosti v tomto souboru se rozhodla ke studiu zpěvu a herectví na lidové konzervatoři. Po škole působila v Hudebním divadle v Karlíně, hostovala i v nedalekém Divadle E. F. Buriana, uplatnila se ale především ve filmu a televizi. Poprvé natáčela v roce 1969 televizní seriál Pan Tau, první výraznější filmová role přišla v roce 1971 ve válečném snímku Vlak do stanice Nebe režiséra Karla Kachyni. Od té doby vytvořila více než padesát filmových a televizních rolí. Její parketou byly spíš komedie a kriminálky, známe ji z filmů Zdeňka Trošky (Výstřely v Mariánských Lázních, Noc klavíristy, Zbraně pro Prahu, Hrozba, Trasa, Pomerančový kluk, Operace mé dcery, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku, Vrchní, prchni, Slunce, seno, jahody, Hotýlek v srdci Evropy, Kameňák – role Sáry Kohnové). Když po dvaceti letech šťastného manželství Hanka náhle ovdověla, byl to pro ni šok. Odrůstající syn tehdy přerušil studium medicíny a ujal se otcovy firmy. S mužem měli rozjednanou adopci devítileté Jany, k níž se rozhodli měsíc před jeho smrtí na infarkt. A diváci se dozvědí, jak to s tehdy malou holčičkou celé dopadlo.

Tereza Kostková pochází z početné herecké rodiny. Narodila se 14. června 1976 ve znamení Panny, jejím otcem je herec Petr Kostka a herečka Carmen Mayerová. Provdala se za divadelního režiséra a manažera Petra Kracíka, s nímž má syna Antonína. Přestože je maminkou malého chlapečka, poslední léta je Tereza doslova na roztrhání a jde z role do role. V divadle si nechala jen pár milovaných partů, velký zájem o ni má ale televize. Po absolvování pražské jazykové základní školy v Ostrovní ulici a po studiu pedagogické školy a vyšší odborné herecké školy hrála v divadle v Chebu. Potom řadu let účinkovala v pražském Divadle pod Palmovkou, kde šéfoval její pozdější manžel. Také hostovala v poetické kavárně Viola. Veřejnost oslovila jako moderátorka populární taneční show StarDance, kterou uváděla tři roky s Markem Ebenem. Moderování jí přineslo velkou popularitu. Tereza je živel, který toho hodně stihne. Syna, seriály, moc ráda cestuje. Zúčastnila se dokonce křesťanské pouti do Santiaga de Compostella, jak překvapení diváci uslyší. Ke Španělsku má herečka nadstandardní vztah, protože odtud pochází rodina její maminky, které je velmi podobná nejen krásou, ale i temperamentem. Usměvavá Tereza Kostková kolem sebe doslova šíří dobrou náladu a určitě potěší i diváky jubilejního Hádej, kdo jsem!