Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! Tomáš Savka žije muzikálem

[Tisková zpráva] Je tu nový rok a s ním i premiérové díly zábavného pořadu Hádej, kdo jsem! Můžete se těšit na Tomáše Savku, finalistu první řady pěvecké soutěže talentů. Dnes ho živí zejména muzikály. Jeho srdeční záležitostí je americká hudba padesátých let. Vždy obdivoval Sammy Davise juniora, na jehož písničku se můžete těšit v podání VIP hosta v závěru dílu.

Sdílet

Narodil se v Karlových Varech, ale vyrůstal v Horním Slavkově, kde chodil do základní školy. I když už od dětství tíhnul k hudbě a hrál na housle, nešel na konzervatoř, ale na gymnázium v Sokolově. K muzice se přesto záhy dostal. Druhý ročník už studoval na partnerském hudebním gymnáziu v německém Ambergu, kde se učil němčinu, chodil na zpěv, do sboru a hrál na housle. Věnoval se tedy hudbě mnohem intenzivněji než kdykoli předtím.

Zjistil, že ho to velmi baví. Po návratu do Sokolova pokračoval ve studiu. Pak přišla televizní soutěž, která Tomáše proslavila a změnila mu život. Po prvním angažmá v muzikálu Miss Saigon si uvědomil, že žádný učený z nebe nespadl, a začal proto chodit na konzervatoř, aby měl solidní základ. Na škole potkal zpěvačku Markétu Procházkovou, svoji pozdější přítelkyni. Dříč Tomáš Savka má za sebou úctyhodnou řadu muzikálů. Vystupoval v Miss Saigon, Bídnících, Producentech, Golemovi, Angelice, ve Třech mušketýrech, v Drakulovi, naposled nazkoušel kus Mona Lisa. Jeho srdeční záležitostí je právě debut Miss Saigon, kde získával profesionální ostruhy mezi zkušenějšími kolegy. Právě proto na toto představení nikdy nezapomene.

Díky komu se stal Tomáš Savka profesionálním zpěvákem? Nenechte si ujít další díl pořadu Hádej, kdo jsem! v pondělí 4. 1. ve 20.00 na Primě.