Hlavní navigace

Hádej, kdo jsem! V čem je nejšikovnější Petr Lesák?

[Tisková zpráva] Moderátor Petr Lesák, VIP host dnešního pořadu Hádej, kdo jsem!, se angažoval v různých pořadech o bydlení. Alice se s Petrem zná a odhalila ho poměrně záhy. Tato epizoda oblíbené zábavní soutěžní show přinesla velkou a nečekanou radost charitativnímu prasátku, protože dva účastníci se rozhodli věnovat svoji výhru na dobročinné účely. VIP host samozřejmě taky, jak už je na Primě dobrým zvykem.

Doba čtení: 2 minuty

Tvář Petra Lesáka diváci dobře znají, protože léta působil jako televizní hlasatel. Když se funkce hlasatele přežila a zrušila, přeorientoval se na moderátora. Pracoval v rádiu, kde ale na jeho vkus panoval příliš pravidelný a přísný režim. Proto se vrátil k televizi. Uváděl soutěžní pořad 5 proti 5, jako patron se zúčastnil show Jak se staví dům a stále také spolupracuje s Pavlem Cejnarem na pořadu Jak se staví sen. V současné době se věnuje produkci. Petr se o interiéry zajímá, sám ale bydlí poměrně skromně. Doma nemá kytky ani rybičky, i když prostředí, v němž žije, je pro něj velmi důležité.

Zeptali jsme se, zda je natolik manuálně zručný, aby si příbytek dokázal zvelebit i sám. V čem je nejšikovnější?

Bohužel nemá času nazbyt, ale kdyby byl, určitě by se věnoval výmalbě, montování nábytku či tapetování. Pár bytů už rekonstruoval či zařizoval a právě nanášení tapet či barev na stěnu se pro něj proměnilo takřka ve vášeň.

Kde Petr vyrůstal a kde by chtěl žít, kdyby si mohl vybrat? Vyrůstal v paneláku, pak žil třináct let ve starém 1 + 1 na Žižkově. Se záchodem na chodbě… Nyní bydlí v novostavbě v 1 + 1 ve Vysočanech. A je tam moc spokojený. Konečně má balkon, dokonce na jih! Ale domečkem se zahradou by také nepohrdl, i když zatím upřednostňuje život ve městě.

Jaký styl interiéru má rád? Petr je minimalista, prostor kolem něj by neměl být zahlcen nábytkem a doplňky. Majitelé bytu musí mít dostatek volnosti a hlavní slovo. Nesmějí mu velet předměty. Má nábytek, který s ním putuje již řadu let a který si vždy stěhuje do nového. Věrný zůstává svému konferenčnímu stolu, sedačce, koberci i posteli.

Dále Petr prozradil, že je závislý na bílém víně a rád cestuje. Rok byl v Austrálii a velmi si tento kontinent oblíbil. Na tamní pobyt rád vzpomíná a alespoň dvakrát do roka se do Austrálie snaží vracet, i když třeba jen na čtrnáct dní. Oceňuje tamní příjemné klima, jídlo a mezilidské vztahy natolik, že rád vydrží čtyřiadvaceti­hodinovou cestu s přestupy. A pokud se člověku zasteskne, nemusí se bát. Potká tam spoustu Čechů, kteří u protinožců studují a pracují, dokonce objeví i české hospůdky.

Bavte se a tipujte dvakrát týdně s pořadem Hádej, kdo jsem! na Primě. Tentokrát s Petrem Lesákem v pondělí 25. ledna od 20.00.