Hlavní navigace

Hádej kdo jsem! Z čeho má strach Jana Plodková?

[Tisková zpráva] V další epizodě pořadu Hádej, kdo jsem! potvrdí Bohumil Klepl obdivuhodnou hadačskou kondici z minula. Přijde sběratel autogramů, který má na svém kontě podpisy všech porotců. Jak spisovatelky Báry Nesvadbové a herců Terezy Kostkové, Boba Klepla a Martina Zounara , tak moderátora Petra Vondráčka a herečky Jany Plodkové, dnešního VIP hosta. Porotě se zadaří a mladou kolegyni bystře pozná. Mnohem těžší úkol ale čeká v dalším kole. Čeho se křehká blondýnka bojí? Spektrum strachů je široké, nápověda moc nepomůže. Fobie je to prý poněkud neobvyklá.

Sdílet

Naštěstí to není strach z injekčních jehel ani z bílých plášťů, to by představitelce gynekoložky Ely Diamantové ze seriálu Zázraky života určitě vadilo při natáčení. Umí Jana vůbec poskytnout první pomoc? Čeho, proč a odkdy se bojí držitelka Českého lva za hlavní roli ve filmu Protektor, diváci odhalí v pátek ve 20.00 na TV Prima.

Půvabná a talentovaná herečka Jana Plodková se narodila se v roce 1981 v Jičíně ve znamení Lva. Už v dětství a mládí se její komediální a pohybové vlohy projevovaly na mnoha „frontách“. Hrát chtěla od jedenácti, na konzervatoř se ale nedostala, proto šla na gymnázium. A po maturitě vystudovala herectví na brněnské JAMU. Už během vysoké získala ve Varšavě první hereckou cenu. „Nastoupila jsem do rozjetého vlaku,“ říká o své práci herečka, která měla téměř raketový start. „Od té doby nenastal den, kdy by mne popadla chuť vystoupit a začít znova s něčím jiným. Samozřejmě jsem občas řešila, zda má práce, kterou dělám, nějaký smysl. Pokaždé jsem ale došla k závěru, že má,“ utvrzuje se Jana. A skromně přiznává, že vlastně ani neví, co jiného by chtěla a mohla dělat. Po absolutoriu zakotvila v brněnském HaDivadle, kde vytvořila řadu rolí (Černá sanitka, Doma u Hitlerů aneb Historky z Hitlerovic kuchyně, Ředitelská lóže, Pařeniště, Indián v ohrožení, Věc Makropulos). Dnes hostuje také v pražském Činoherním klubu (Ivanov). Na stříbrném plátně se zviditelnila v malé, ale nezapomenutelné roli „Čárkované“ v komedii Vratné lahve Jana Svěráka. V Trajkovově filmu Ocas ještěrky představovala úřednici realitní kanceláře. Skutečně ji ale proslavil film Marka Najbrta Protektor, kde dostala největší příležitost a citlivě a působivě ztvárnila hlavní roli židovské herečky Hany. Za ni také získala prestižní cenu Český lev. Ráda pak přijala nabídku televize Prima na hlavní roli v seriálu Zázraky života z prostředí rodinné reprodukční kliniky. Jako výborná, a navíc citlivá a empatická gynekoložka Eliška Diamantová zde tápala v osobním životě stejně jako většina z nás. V první sérii se zamilovala do ženatého kolegy a přes odpor rodiny a okolí s ním zkoušela žít. Osud ale nakonec rozhodl jinak. Embryolog David Salač (Roman Zach) se vrátil k těhotné ženě.

Jana Plodková miluje knihy a film, létání, módu a vtipy o blondýnách. Nemá auto a mezi Prahou a Jičínem, kde bydlí její rodiče, jezdí vlakem. Vnímaví diváci se v pátek večer na Primě dokonce dozvědí, kolik Janu stojí jízdenka a zda v Jičíně stráví Vánoce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).