Hlavní navigace

Hádej kdo jsem! Zaznělo „kurňa“ a bylo jasné, že přišel Čmaňa

[Tisková zpráva] Do dalšího dílu oblíbeného zábavného pořadu Hádej, kdo jsem! přijde populární herec Pavel Zedníček. Jako profesionální komik dokáže změnit hlas způsobem, který pobaví diváky i porotu, aby ho Bohumil Klepl, Tomáš Matonoha, Eva Holubová a Iva Kubelková až téměř do konce neuhádli, i když se s Pavlem znají. V posledním kole soutěže herci hádali jeho původní profesi. V mládí se totiž připravoval na jiné, skoro pohádkové povolání. Vodítkem bylo nakonec město Zlín, kde VIP host vyrůstal. Pokud stále netušíte, jakou průmyslovou školu Pavel vystudoval, nezapomeňte se v pátek ve 20.00 podívat na pořad Hádej, kdo jsem!, který je už čtvrtým rokem stálicí zábavy na Primě. A pozor! Pavel Zedníček přijal výzvu moderátora Petra Vondráčka, aby se stal dalším z porotců.

Sdílet

Známý herec s neodmyslitelným knírem se narodil v kovárně na Vyškovsku a vyrůstal v kolonii baťovských domků ve Zlíně. Už během studia na průmyslové škole byl považován za třídního baviče a hrál divadlo. Na radu kamaráda se tedy přihlásil na JAMU. Byl přijat, i když ještě pár měsíců před talentovkami o existenci této školy neměl nejmenší tušení.

Studoval v silném ročníku s hereckou partou kolem Jiřího Bartošky, Karla Heřmánka a Miroslava Donutila. Při studiu vystupoval v Divadle na provázku a potom s kolegy Jiřím a Karlem pokračoval v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, kde zanechali hlubokou stopu. Herecká trojice Bartoška, Heřmánek a Zedníček se v průběhu sedmdesátých let dostávala do stále většího diváckého povědomí, až získala angažmá v Divadle Na zábradlí. Pod tehdejším režisérským vedením Evalda Schorma vznikala slavná představení ceněná publikem i kritikou. Pavel Zedníček zde vytvořil řadu významných rolí. Do té doby nerozlučný trojlístek herců stačil ještě po revoluci spolupracovat v Divadle Bez zábradlí, pak se ale kolegové rozešli a Pavel Zedníček různě hostoval v Činoherním klubu, v ABC, v Národním divadle, Kalichu… Zajímavé bylo např. jeho ztvárnění Shakespearova Richarda III. v divadle Globe, které pro tu příležitost vyrostlo na holešovickém Výstavišti.

Bytostný Valach a generál vzdušných sil, potulný vyslanec, ministr financí a derniér (totéž co premiér) Valašského království šel po celá osmdesátá léta z role do role. Byl obsazovaný ve filmu a televizi, hrál hlavní i vedlejší postavy v seriálech, významná je jeho tvorba pro děti. Objevoval se v různých žánrech, ale považuje se především za komika. Také se uplatnil jako moderátor. Životní partnerkou Pavla Zedníčka je scenáristka a moderátorka Hanka Kousalová, která na Primě uváděla populární talk show Trní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).