Hlavní navigace

Hádej, kdo lže? Eva Holubová uvězněna v bublině

[Tisková zpráva] Bavila vás ve škole matematika? Máte paměť na čísla? František Košiar umí Ludolfovo číslo na 2009 desetinných míst. Jenže který z nich je ten pravý? Ještě bizarnější zálibu má druhá trojice soutěžících mužů. Trojlístek svorně tvrdí, že každý je Matěj Kodeš, specialista na mýdlové bubliny. Chcete-li vidět Evu Holubovou v mýdlové bublině, nezapomeňte se dívat na Primu v pondělí 19. 10. ve 20.00 hod. na další epizodu pořadu Hádej, kdo lže?

Sdílet

Na počátku paměťového rekordu Františka Košňara, který teprve vloni dokončil základní školu, stála sázka. Pak si na internetu všiml jednoho chlapce ze Slovenska, který se holedbal tím, že si pamatuje 300 desetinných míst Ludolfova čísla. František má geniální vizuální paměť, tak si troufl na víc. Zatím se zastavil u symbolického čísla 2009, ale jde o nekonečnou řadu, kterou se může učit do smrti. Pokud ho to ovšem bude bavit. Moderátor Petr Vondráček si pak soutěžící vyzkoušel z matematiky a výherce ze znalosti Ludolfova čísla. Obstál?

Matěj Kodeš se předváděním bublinových show skutečně živí. Je to profesionál, který vytvořil rekord v počtu lidí v jedné bublině; do jedné se mu podařilo dostat až 15 lidí. Také udělal bublinový dvanáctimetrový řetěz se vzájemně propojenými články a umí další kousky, jak předvede na televizní obrazovce. Pokud se chcete dozvědět nějaké technické detaily o tom, jak se dělají obří bubliny, nenechte si ujít soutěž Hádej, kdo lže?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).