Hlavní navigace

Hádej, kdo lže? Frisbee vzniklo v pekárně!

[Tisková zpráva] Vítězslav Dostál jako první Čech objel na kole celý svět. Tři roky a tři dny strávil na dobrodružné cestě, kterou mu na Staroměstském náměstí odstartoval sám Miroslav Zikmund. Ve druhém kole se podařilo Evě Holubové jako jediné uhádnout Jakuba Štýbra, zakladatele dogfrisbee v České republice. V této hře házené talíře nechytají páníčkové, ale psi. V malé exhibici pak Jakub předvede, jaké kousky jeho pes s talířem dokáže. Tipujte s televizí Prima a jejím zábavným pořadem Hádej, kdo lže?, kteří ze soutěžících jsou pravý Víťa Dostál a Jakub Štýbr!

Sdílet

Vítězslav Dostál a sport – to je osudové spojení na celý život. Od dětství se věnoval gymnastice a v mládí atletice, absolvoval parašutistický výcvik a skákal padákem, v dospělosti ale zcela propadl cyklistice. Na kole projel doslova celý svět. Zážitky z tříleté cesty popsal v knize Šťastná planeta. Cestovatel vlastní ekologickou farmu, kde s manželkou chovají okolo dvaceti pěti krav. Nejen Evě Holubové je ale jasné, kdo se o farmu v jeho nepřítomnosti sta­rá…

Jakub Štýbr o sobě hned třikrát hrdě prohlásil, že je zakladatelem dogfrisbee v České republice. Svůj sportovní klub založil před třemi roky. Jakub je chovatel, mají s manželkou osm psů, převážně německých ovčáků. Dogfrisbee je sportovní disciplína, která vznikla v sedmdesátých letech ve Spojených státech. Tento sport má zajímavou historii. Frisbee se jmenovala pekárna, kde si pekaři házeli kulaté plechy, až se z toho stala masová kratochvíle. Jen hliník nahradil bezpečnější plast.

A co porota, jak je na tom s domácími mazlíčky? Čí partnerka ze čtveřice soutěžících zůstala po vstupu do restaurace jen v podprsence a od personálu pak za tu ostudu dostala dezert? Nejen to, ale i perličky o historii frisbee a jeho zakladateli se dozvíte v pondělním vydání Hádej, kdo lže ve 20.00 na Primě.