Hlavní navigace

Hádej, kdo lže? Komu zvoní hrana?

[Tisková zpráva] V jihlavské zoo jezdí vláček, má tři řidiče a všichni se jmenují Jarda Lorenc. Že je to nesmysl? Samozřejmě, vždyť jde o soutěžící dalšího dílu zábavné hry Hádej, kdo lže? Paní Martina Lukešová vaří ve škole, dělá jihočeskou porybnou, a ještě k tomu zvoní na zvon. Protože přišly tři Martiny, je to skoro zvonkohra. Která z nich zvládá tolik věcí najednou?

Sdílet

Jaroslav Lorenc řídí mašinku, což je předělaný malotraktor se třemi vagony v žirafím designu. Souprava, která uveze asi třicet dospělých Alic Bendových, přejede za deset minut celou zoo. Děti do deseti let smí cestovat pouze v doprovodu dospělé osoby. Řidič vláčku v uzavřeném areálu nepotřebuje řidičák, jen vyškolení. Jarda přes léto jezdí a přes zimu prý maká. Je to muž mnoha řemesel: pomocný zedník, sazeč stromků v lese, pracovník ve stáčírně v pivovaru. Praktik Martin Zounar se snažil zjistit, na jaký pohon vláček jezdí. Na naftu, nebo na elektrické články? Dovedla odpověď porotu ke správnému tipu?

Paní Martina Lukešová zvoní na zvon v kapličce, vaří ve školní jídelně a ještě dělá porybnou. Pytláků se prý nebojí, protože s ní hráze obchází její dvoumetrový manžel-dřevorubec. Zvoní, když někdo umře a když je pohřeb. Vyzvání ve třech vesnicích. Tuhle nevšední službu převzala po otci. Než dosáhl její umíráček perfektního zvuku, musela se téměř dva roky učit technice. Jde o správný rytmus – zvon nesmí „kulhat“, nesmí se „hádat“. Zvonění trvá dvacet minut. A co na to naše celebrity? Eva Martinu uhádla a radovala se jako dítě. Martin Zounar chodil také zvonit a prý také vařil ve školní jídelně. Alice Bendová zase údajně na Lipně chytla čtrnáctikilového kapra. Je to rybářská latina, nebo pravda? Alice se dušuje, že to druhé…

Co se stalo, když na zvon kdysi zazvonil Martin Zounar? Kdo ze soutěžících našel v tašce 250 000 korun a jak s nimi naložil? To všechno a mnohem víc v další epizodě pořadu, kde se lhát nejen může, ale přímo musí! V pondělí 9. 11. ve 20.00 na Primě.