Hlavní navigace

Hádej, kdo lže? Pozor na zmrzlinu v letadle

[Tisková zpráva] Alice Bendová by letěla hned se všemi třemi kapitány, tak byli přesvědčiví. Možná by dost riskovala, protože jen jeden ze soutěžících je Vladimír Hájek, kapitán boeingu. Dvě Ivany Jablonovské a jeden Ivan Jablonovský se představí jako výrobci neobvyklé zmrzliny. Celý kopec netradičně vyráběné zmrzliny s rafinovanými příchutěmi tedy zamotá hlavy našim VIP hadačům.

Sdílet

Vladimír Hájek se vyučil opravářem leteckých motorů, jezdil s náklaďákem a nakonec nastoupil na letiště jako letecký mechanik. Toužil po tom stát se pilotem. Vypůjčil si peníze a odjel do Ameriky, kde si udělal pilotní výcvik. Ten je u nás složitější, mnohem dražší a trvá déle než v USA, kde to lze zvládnout za rok. Po návratu si Vladimír udělal pilotní zkoušky na vrtulová letadla a začal létat na malých letadlech. Fascinovala ho ale veliká letadla, udělal si proto zkoušky na boeing a splnil si sen. Nyní létá s Boeingem 737 800 po celém světě a na palubě má 200 pasažérů. Nejčastější cíle jeho letů leží v Evropě, na Blízkém a Středním východě.

Na začátku druhého kola moderátor Petr Vondráček všechny nalákal na zmrzlinu. Jeden ze smíšeného tria soutěžících Jablonovská/Ja­blonovský se zabývá prodejem kopečkové zmrzliny. V čem je jiná než ostatní? Z počátku soutěžící dělal jen šest druhů zmrzliny, zákazníci si však žádali další a další chutě. Dnes vyrábí přes 200 druhů zmrzliny, mezi nimi i bezlepkovou a diabetickou, také ale třeba jedenáct druhů alkoholické pochoutky, s níž se prý opravdu nesmí za volant. A už vůbec ne do letadla! Pokouší se také o zmrzlinu s chutí vepřového, špenátu či brokolice. Prodej tak neobvyklých příchutí se neobejde bez doprovodné show. Kuriozní druhy si údajně přejí sami zákazníci, kteří přinášejí výrobci nápady a inspiraci.

Kdo je ten pravý zmrzlinář, či zmrzlinářka? Jsou příbuzní a pracují společně? Kdo ze čtyřlístku soutěžících byl takový smolař, že ho pokousal pes, když šel za školu? Který člen poroty byl největší záškolák? A co Petr Vondráček? Všechny odpovědi přinese další vydání oblíbeného pořadu Hádej, kdo lže?