Hlavní navigace

HANA HIKELOVÁ ŠÉFREDAKTORKOU ČESKÉHO ROZHLASU RÁDIO ČESKO

[Tisková zpráva] Šéfredaktorkou Českého rozhlasu Rádio Česko se dnes stala Hana Hikelová. Do funkce ji jmenoval generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík. Hana Hikelová se bude v čele Českého rozhlasu Rádio Česko soustředit na jeho rozvoj a na posílení pozice analytické zpravodajsko - publicistické stanice.

Sdílet

Hana Hikelová (33 let) nastoupila v roce 1998 do Českého rozhlasu Brno, kde působila jako redaktorka. Od srpna 1999 stála v čele Redakce domácího zpravodajství Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu, od května loňského roku byla současně vedoucí ČRo Rádio Česko. Hana Hikelová v těchto dnech dokončuje studium na Fakultě žurnalistiky Univerzity Palackého v Olomouci, hovoří italsky, německy, anglicky a rusky, mezi její záliby patří cestování, potápění, italská literatura a film. Je svobodná.

V posledních 3 měsících se Hana Hikelová stala jedním z pilířů předvolebního a volebního vysílání Českého rozhlasu – jeho celoplošných i regionálních stanic. „Jednoznačně kladné vyhodnocení volebního a předvolebního vysílání Českého rozhlasu významně přispělo k rozhodnutí jmenovat Hanu Hikelovou šéfredaktorkou Rádio Česko,“ potvrdil generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Český rozhlas Rádio Česko je analytická zpravodajsko – publicistická stanice Českého rozhlasu. Její vysílání je dostupné v digitálním Multiplexu A, na internetu a od letošního března každý den mezi 8–11 a 13–16 hodinou na vlnách BBC. Více o stanici na www.rozhlas.cz/ra­dio_cesko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).