Hlavní navigace

HBO chystá skutečně nabitý listopad

[Tisková zpráva] Filmové hity Batman začíná a Karlík a továrna na čokoládu a seriály Deadwood II a Tam někde. Čtyři opravdové lahůdky nejen pro filmové labužníky, jejichž samotné názvy už vzbuzují pozornost a nenechají žádného příznivce dobré filmové a seriálové podívané chladným.

Sdílet

Pátý film o netopýřím muži zachraňujícím město Gotham City a své blízké před zloduchy a neřády moderní doby bude uveden v neděli 5. listopadu ve 20:00 hodin. Barvitá a mile zábavná „pohádka“ Tima Burtona o chudém Karlíkovi a jeho výletu do čokoládové továrny Willyho Wonky o dva týdny později, tedy v neděli 26. listopadu ve 20:00 hodin. V úterý 7. listopadu ve 22:00 hodin se na obrazovky druhou řadou vrátí jeden z nejlepších seriálů poslední doby, drsný seriál z westernového prostředí Deadwood. Dopředu už můžeme prozradit, že po jejím skončení se začne hned vysílat řada třetí! Z trochu jiného soudku je zbrusu nový dvanáctidílný válečný seriál Tam někde natočený v loňském roce o válce v Iráku. Vysílat se začne ve čtvrtek 23. listopadu ve 20:00 hodin. Dvojici nedělních hitů doplňují komedie Buď v klidu (12.11.) s Umou Thurman a Johnem Travoltou v hlavních rolích a Holičství 2 (19.11.).

Kromě dvou premiérových seriálů budou moci ti diváci, kteří se rádi nechávají strnout osudy seriálových hrdinů, sledovat na kanálu HBO2 reprízu pozoruhodné komediální série Tráva, který poodhaluje ne vždy zcela legální tajemstvíčka ukrytá za dveřmi a hlavně na zahrádkách nenápadných sousedů jednoho amerického městečka. Hlavní představitelkou je nedávno ovdovělá matka dvou dětí, která se kvůli tíživé finanční situaci po hlavě vrhá do prodeje marihuany. Desetidílný seriál vyniká především skvělým hereckým obsazením: Mary-Louise Parker v hlavní roli získala Zlatý glóbus jako nejlepší herečka v komediálním seriálu. Tráva se bude vysílat na kanálu HBO2 každou sobotu od 6. listopadu po skončení hlavního filmu. Na kanál HBO se vrátí v lednu.

Kromě filmových hitů kanál HBO proslul i svými jedinečnými exkluzivními koncerty a přímými přenosy významných kulturně-filmových akcí. Tentokrát to bude koncert skupiny Depeche Mode: Touring The Angel, živě v Miláně (v sobotu 18.11. ve 21:00 hodin) a výjimečný záznam významné kulturní akce a televizní show: AFI Life Achievement Award: A Tribute To Sean Connery (4.11. od 19:00 hodin). Jedná se udělování ceny Amerického filmového institutu za mimořádný přínos světovému filmovému průmyslu. Nositeli ceny jsou ti největší herečtí velikáni jako Meryl Streep, Robert De Niro, Harrison Ford, Tom Hanks, George Lucas nebo Barbra Streisand. Letos v červenci institut cenu udělil Seanu Connerymu. Během večera hercovi přátelé, spolupracovníci a kolegové vzpomínají na společné zážitky a hovoří o jeho kariéře. Cela událost je pojata slavnostně, kdy se vše odehrává na jevišti. Během večera vystoupí řada osobností (např. Steven Spielberg, Michael Caine, Tippi Hedren, Andy Garcia), takže bude pořad vysílán s titulky.

Batman začíná – neděle 5. listopadu, 20:00 hodin
Osm let po natočení béčkového čtvrtého dílu a devatenáct let po klasickém dílu prvním se stále populární a živé látky o okřídleném muži Hollywood znovu chopil. Filmaři se chtěli oprostit od předchozích nepovedených dvou pokusů a znovu dodat Batmanovi jeho eleganci, temnost a hlavně dobrý příběh. Film Batman začíná (2005) získal skutečně hvězdné obsazení (Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeseon, Gary Oldman, Katie Holmes, Rutger Hauer…) a jeho režie i scénáře se ujal Christopher Nolan, který pět let předtím šokoval svět svým brilantním Mementem. Bylo jasné, že sázka na kvalitní herce, neotřelý příběh, který se vrací na samý začátek, a originálního režiséra vyjde. Propadáky Batman navždy a Batman a Robin mohou být zapomenuty, Batman se vrátil v plné síle! Na rok 2008 se chystá další film se stejným obsazením a zřejmě i se stejným štábem. Příběh filmu Batman začíná se nepřekvapivě vrací na úplný začátek: sleduje dětství mladého Bruce Waynea, který byl svědkem vraždy svých rodičů, odešel na východ, kde prošel náročným výcvikem u kultovního lídra ninjů Ra's Al-Ghula, a vrátil se zpět do ponurého a zločinem prolezlého Gotham City. Objevení rozlehlé jeskyně pod rodinným domem v něm probudí myšlenku na zrození Batmana: muže, který bude bojovat za spravedlnost, pořádek a bezpečí ve městě a potírat zločin a nepráví. Díky kontaktům si opatří prototypy obrněného vozidla, zbraně i svůj legendární oblek – a jeho mise může začít…

Karlík a továrna na čokoládu – neděle 26. listopadu, 20:00 hodin
Karlík a továrna na čokoládu je bezesporu jeden z nejosobitějších a nejzajímavějších filmů posledních let, který svým barvitým zpracováním, milým humorem i potřebnou dávkou dojetí pobaví jak věrné fanoušky režiséra Tima Burtona a Johnnyho Deppa v hlavní roli, tak i děti, maminky, babičky – no prostě diváky všeho věku. Burton má jedinečné nadání na malém prostoru vytvořit vábivý a okouzlující svět plný bizarně komických postaviček a pokud se jedná o titulní svět továrny na výrobu sladkosti, je jasné, že nikdo jiný se úkolu adaptovat stejnojmennou klasickou knihu pro děti lépe zhostit nemohl.

Karlík a továrna na čokoládu (2005) vypráví příběh výrobce čokolády Willyho Wonky (Depp) a Charlieho, chudého chlapce (Freddie Highmore), který bydlí hned v sousedství jeho úžasné továrny. Wonka je už dlouhou dobu odloučen od svých příbuzných, a tak vyhlašuje celosvětovou soutěž, na jejímž konci bude určen dědic jeho slaďounkého majetku. Do pěti tabulek čokolády na celém světě byly vloženy výherní kupóny a ten, kdo je najde, se smí vydat na „okružní jízdu“ po čokoládové továrně, kterou nikdo nenavštívil už patnáct let. Jedním ze šťastlivců je právě i skromný Charlie. Myslíte si, že dobro v člověku opět zvítězí nad nevychovaností, drzostí a chamtivostí? Odnese si Charlie z továrny kromě plného břicha sladkostí ještě i něco jiného?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).