Hlavní navigace

HBO OPĚT ZABODOVAL V NOMINACÍCH NA ZLATÉ GLÓBY

[Tisková zpráva] Filmový kanál HBO svým divákům opět umožní sledovat slavnostní udílení Zlatých glóbů, jehož 67. ročník se odehraje 17. ledna 2010. Přímý přenos ceremoniálu proběhne v noci z neděle 17. ledna na pondělí 18. ledna od 02.00.

Sdílet

Zkrácený záznam je plánován na úterý 19. ledna od 19.00. O český překlad a zasvěcený komentář se postarají František Fuka a Alexandr Michailidis.

V letošních nominacích na Zlaté glóby, vyhlášených 15. prosince, se znovu prosadila díla z originální produkce HBO. Získala celkem 17 nominací! Mezi nominovanými díly se třikrát objevil seriál Velká láska (Big Love) – za nejlepší seriál či televizní drama, mužský herecký výkon (Bill Paxton) a ženský herecký výkon ve vedlejší roli (Chloe Sevignyová). Tři nominace získal rovněž seriál Grey Gardens, který čeští diváci uvidí v roce 2010. Další tři nominace připadly seriálu Into the Storm o životě Winstona Churchilla. Jeho uvedení v české verzi je rovněž naplánováno na rok 2010. Další nominovaná díla český program HBO už odvysílal, nebo je momentálně uvádí. Dvě nominace má seriál Vincentův svět (Entourage) – za nejlepší televizní seriál (v kategorii komedie či muzikál) a za mužský herecký výkon ve vedlejší roli (Jeremy Piven). Dvě nominace získal rovněž seriál Hung – Na velikosti záleží (Hung) – za nejlepší mužský herecký výkon v kategorii komedie či muzikál (Thomas Jane) a nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli v téže kategorii (Jane Adamsová).

Další dílo se dvěma nominacemi – drama Poslední cesta (Taking Chance) – měl na programu HBO premiéru v prosinci. Dvě nominace získal rovněž seriál True Blood – Pravá krev (True Blood) o problematickém soužití lidí a upírů. HBO během následujícího roku uvede i další nominovaná díla – například komediální seriál MODERN FAMILY, realizovaný v produkci společnosti 20th Century Fox. Zlaté glóby jsou výroční fi lmové a televizní ceny, udělované Asociací zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu (Hollywood Foreign Press Association). Ocenění, považovaná za předzvěst Oscarů, se od nejslavnějších fi lmových cen liší ve dvou zásadních ohledech.

Ceny v některých kategoriích (fi lm, herec, herečka) se udělují zvlášť za dramata a zvlášť za muzikály a komedie. Řada Zlatých glóbů se uděluje speciálně televizní tvorbě.