Hlavní navigace

HBO UVEDE TŘETÍ ŘADU HISTORICKÉHO SERIÁLU TUDOROVCI

[Tisková zpráva] Seriál TUDOROVCI, líčící bouřlivý život Jindřicha VIII. (1491 - 1547), je ověnčen řadou prestižních ocenění včetně několika cen Emmy a Zlaté nymfy z televizního festivalu v Monte Carlu.

Sdílet

Třetí řada seriálu TUDOROVCI bude na programu HBO uvedena v české premiéře od pátku, 4. září. Premiéry osmi nových epizod proběhnou během čtyř zářijových pátků od 20:00 a 20:50, vždy po dvou epizodách.

O seriálu
Jindřich VIII. je považován za nejkontroverzněj­šího za všech britských panovníků. Byl to král, který hltal jídlo i ženy a bezohledně likvidoval všechny, kdo mu zkřížili cestu. Bývá zobrazován jako tlustý a poživačný sobec, který nedbal na žádné tradice, pokud bránily jeho nezřízeným ambicím. To je však jen polovina Jindřichovy osobnosti…

První řada seriálu TUDOROVCI představila Jindřicha VIII. v době, kdy v roce 1509 usedl na britský trůn. Státní záležitosti ho příliš nezajímaly a ponechával je v rukou mocného kardinála Thomase Wolseyho (Sam Neill)… Druhá řada této historické ságy líčila období od smrti kardinála Wolseyho v roce 1530 do popravy Anne Boleynové. K násilné smrti panovníkovy druhé manželky a matky jeho druhé dcery Alžběty došlo v roce 1536. Během této relativně krátké doby Jindřich VIII. uskutečnil řadu klíčových změn, jež zásadně ovlivnily britskou i celosvětovou historii.

Třetí řada seriálu TUDOROVCI vypráví o událostech, které následovaly po popravě Anny Boleynové. Král Jindřich VIII. (Jonathan Rhys Meyers) se potřetí ožení. Je přesvědčen, že Jane Seymourová (Annabelle Wallisová) mu porodí vytouženého syna. Navzdory radosti z manželčina těhotenství však musí čelit rostoucí nespokojenosti ve vlastní zemi i hrozbám římského papeže. Na severu Anglie propukne revolta proti tvrdé reformaci, vedená provizorní armádou Poutníků milosti. Při jejím potlačování se ukáže panovníkova rozporuplná povaha – jeho ochota naslouchat, ale i snaha nelítostně umlčovat jakékoli projevy nesouhlasu.

V tomto období dojde rovněž k vzestupu i k dramatickému pádu sira Thomase Cromwella (James Frain), architekta reformace. Z někdejších přátel se stávají nepřátelé a tragédie neberou konce. Nikdo není uchráněn před Jindřichovým stupňujícím se šílenstvím. Prchlivý a úzkostný monarcha je postupně zahnán do kouta vlastními poddanými, kteří jej začali nenávidět… “Nebyl to muž, který bojoval s vlastním svědomím, protože podle mého názoru v Boha nijak zvlášť nevěřil. Všechnu svou energii vyčerpal na víru v sebe sama,” podotkl představitel Jindřicha VIII., irský herec Jonathan Rhys Meyers.