Hlavní navigace

HBO uvede v březnu nejdražší seriál všech dob z dílny Toma Hankse a Stevena Spielberga

[Tisková zpráva] Úvodní epizoda dlouho očekávaného seriálu THE PACIFIC, natočeného v produkci Toma Hankse, Stevena Spielberga a Garyho Goetzmana, odstartuje na HBO v pondělí 15. března ve 20 hodin. Další epizody této strhující ságy s rekordním rozpočtem 200 miliónů dolarů budou uvedeny ve stejném čase během následujících pondělků.

Sdílet

Desetidílné dobrodružství, jež oživuje peklo válečného konfliktu v Tichomoří, vstoupí na obrazovky současně v mnoha zemích celého světa. Česká premiéra na HBO se uskuteční následující den po jeho nedělním uvedení v USA. Jednotlivé epizody budou bezprostředně po jejich premiérách na HBO pravidelně zařazovány do „videotéky“ na kanálu HBO Digital. Seriál The Pacific se natáčel od srpna 2007 do května 2008, převážně v australských lokacích.

Jednotlivé epizody režírovali Tim Van Patten, David Nutter, Jeremy Podeswa, Graham Yost, Carl Franklin a Tony To.Trojici hrdinů tohoto drsného dobrodružství ztvárnili James Badge Dale (svobodník Robert Leckie), Joe Mazello (svobodník Eugene Sledge) a Jon Seda (četař John Basilone). Unikátní dílo líčí střetnutí amerických jednotek s nepřáteli v džungli ostrova Guadalcanal, potyčky v neprostupných lesích Cape Glouchesteru i tvrdé boje v Iwo Jimě. Zobrazuje také krvavé konflikty na Okinawě i návrat vyčerpaných mužů do vlasti po japonské kapitulaci. Vypráví i o fyzických a psychických útrapách vojáků, kteří se často ocitali na dně svých sil. Dva ze tří hrdinů této velkolepé kroniky se bojů osobně zúčastnili a o svých zážitcích napsali autentická svědectví. Výsledkem je dosud nevídaný pohled na válku i drásavý průhled do duší jejích účastníků. Špičkově natočené dílo, realizované ve společnostech DreamWorks, HBO Films a Playtone, vzniklo podle knižních předloh Eugena Sledge (With the Old Breed) a Roberta Leckieho (Helmet for My Pillow). Druhá ze zmíněných knih poprvé vyšla v roce 1957 a stala se jedním z prvních amerických bestsellerů o druhé světové válce.