Hlavní navigace

HDTV po 220V - Powerline ZyXEL PLA-401 v3

[Tisková zpráva] ZyXEL Communications představuje nejnovější verzi powerline adaptéru, který je určen pro vytvoření místní sítě za pomocí elektrického vedení. PLA-401 v3 se díky svým schopnostem a funkcím stal okamžitě bestsellerem.

Sdílet

200 Mb/s na fyzické vrstvě
Princip powerline je tak jednoduchý: elektrické kabely poslouží jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 v3 patří k nejrychlejším zařízením tohoto druhu. Na fyzické vrstvě má propustnost až 200 Mb/s. Praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což se blíží hodnotě běžného ethernetu.

QoS pro HDTV
Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť budete přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově kritických služeb. PLA-401 v3 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Jednoduše a bezpečně
Obsluha už ani nemůže být jednodušší. Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka ENCRYPT navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128 bitového klíče, takže komunikace mezi oběma powerlinami je šifrovaná.

Energeticky úsporný
Powerline zařízení běží 24 hodin denně po celý rok. Je proto důležité, aby měl nízkou spotřebu energie. Nový PLA-401 v3 je vybaven unikátní funkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž ušetří až 50 % elektrické energie.

„Výhodou nového PLA-401 v3 je především jeho snadná obsluha.“, říká Martin Bratičák ze společnosti ZyXEL. „Jednoduše jej zapojíte do elektrické zásuvky a vše funguje. Navíc je přenosová rychlost srovnatelná s běžným kabelovým ethernetem. Powerline se tak skvěle hodí pro připojení síťového disku, set-top boxu nebo domácího serveru“, dodává.

ZyXEL PLA-401 v3 je již dostupný v maloobchodní síti za doporučenou cenu 2122 Kč vč. DPH za Starter Kit, který obsahuje jeden pár produktu.