Hlavní navigace

Herbert v ringu a Daleko do Nashvillu, nové televizní filmy ČT – neděle 22. 3.

[Tisková zpráva] Originální náměty, dramatický a emocionální náboj, osobité postavy, skvělé herecké výkony, jeden mladý a talentovaný scenárista a dva renomovaní režiséři charakterizují televizní povídky Herbert v ringu a Daleko do Nashvillu. Premiéra v neděli 22. března na ČT1 od 20:00 a 20:50 hod.

Sdílet

„Obě televizní povídky spojuje osoba scenáristy Eugena Lišky. Daleko do Nashvillu je vítězným textem z literární soutěže vypisované každoročně Českou televizí pro studenty filmových škol a Herbert v ringu je adaptací jeho vlastní stejnojmenné povídky. Oba režiséři Tomáš Bařina i Otakar Schmidt přistoupili k textům s velkou obrazovou invencí, takže výsledky působí jednoznačně filmovým dojmem,“ říká dramaturg Jan Lekeš.

Neděle 22. března ČT1

20:00 Herbert v ringu
Jsou různé cesty, jak projevit lásku – třeba v ringu. Hrají: Jiří Havelka, Martin Dejdar, Jan Dolanský, Matěj Nechvátal, Naďa Urbánková a další. Scénář Eugen Liška. Kamera Vít Bělohradský. Režie Otakáro Maria Schmidt.

20:50 Daleko do Nashvillu
Dva kamarádi se vrhnou do riskantního podniku, aby ochutnali svobodu toužebně očekávané dospělosti. Realita však překoná jejich představy. Hrají: Jakub Štěpán, Ivan Říha, Jiří Schmitzer a další. Scénář Eugen Liška. Kamera Tomáš Sysel. Režie Tomáš Bařina.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program