Hlavní navigace

Hermes zkrátil lhůty dodávek díky mobilnímu řešení Motorola

[Tisková zpráva] Odolné mobilní terminály rozšiřují řešení pro sledování a vyhledávání u německého poskytovatele logistických služeb

Sdílet

Praha 3. dubna 2007 – Společnost Motorola, Inc. (NYSE: MOT), Enteprise Mobility Business, vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, implementuje 23 000 mobilních terminálů MC3090 největšímu poskytovateli logistických služeb v Německu – Hermes Logistics Group. Nahrazením stávajícího systému sběru dat bude německá firma schopná zefektivnit dodávkový proces a zkrátit dodací lhůty.

Celkem 8 000 zařízení společnosti Motorola, Enterprise Mobility Business (dříve Symbol Technologies) bylo již do provozu firmy Hermes Hamburg implementováno, zbývajících 15 000 zařízení bude rozmístěno v průběhu příštích dvou let. Německý poskytovatel si vybral terminály společnosti Motorola, Enterprise Mobility Business díky jejich odolnému a ergonomickému designu, který umožňuje jejich použití i v nejnáročnějších podmínkách. Jako součást projektu navíc Motorola poskytla speciální servis a údržbu. Projekt vede přední poskytovatel řešení Motorola, společnost PDS Entwicklungs- und Service GmbH, která je známým specialistou v oblasti mobilních IT řešení. Společnost PDS rovněž vyvinula a upravila softwarový systém.

„Pro implementaci řešení Motorola, včetně jejích mobilních terminálů MC3000, jsme se rozhodli na základě toho, že vyšlo vstříc všem našim potřebám souvisejícím s dobrým designem, stabilitou, flexibilitou a celkovou podporou,“ uvedl Horst Schmeltzle, ředitel divize pro centrální služby společnosti Hermes Logistics Group. „Toto unikátní řešení nám umožnilo zajistit pravdivost motta naší společnosti ‘Weil’s gut ankommt’ čili „Protože přichází v dobrém stavu“ na mnohá další léta.“

V rozhodnutí společnosti Hermes hrála důležitou roli i celá řada funkcionalit a vlastností, jež zařízení Motorola nabízela. Jednou z požadovaných funkcí na nových mobilních terminálech byl 2D imager, který umožňuje řidičům přečíst jakýkoliv dvourozměrný kód, jakým je například PDF417, Datamatrix nebo QR-Code, stejně jako čárové kódy. Vedle pokročilého načítání dat jsou terminály Motorola MC3090 schopny rovněž uchovávat fotografie s vysokým rozlišením v digitální kvalitě. Zařízení Motorola tak mohou být využívána i pro evidenci zničených dodávek přímo na místě. Doplňková funkcionalita navíc umožňuje načítat a zobrazovat podpisy zákazníků na barevném displeji, stejně jako ukazovat další relevantní informace o dodávce.

Společnost Hermes pracuje v drsných podmínkách, přičemž její mobilní terminály jsou podrobovány každodenní značné zátěži. Odolný design MC3090 a krytí IP54 však díky ochraně proti prachu, vlhku a extrémním teplotám zajišťuje nepřerušované užívání a provozuschopnost. Nicméně i ty nejodolnější a nejspolehlivější produkty vyžadují – vzhledem k důležité roli, jakou hrají v logistickém systému společnosti Hermes – efektivní plán údržby a strategii podpory. Pro splnění těchto požadavků si Hermes vybral u Motoroly servisní smlouvu na celkovou podporu, která minimalizuje odstávky díky závazku vyměnit poškozená zařízení za nová hned druhý den.

„Úspěch implementace v Hermes Logistics Group ukazuje kvalitu našich výrobků, flexibilitu našich řešení, roky zkušeností na trhu a dokazuje, že jsme schopni splnit komplexní požadavky jakéhokoliv zákazníka,“ uvedl Frank Mild, obchodní ředitel pro řešení podnikové mobility pro Střední Evropu, Motorola Networks & Enterprise.

Část příjmu spojená s touto obchodní transakcí byla přiznána v roce 2006.