Hlavní navigace

Srovnávač Heureka.cz varuje: Další podvodný e-shop stejného majitele

[Tisková zpráva] Po nedávném případu internetového obchodu Tech-shop.cz varuje internetový srovnávač Heureka.cz před dalším. Obchod Elektro-galerie.cz používá obdobné techniky jako podvodný internetový obchod Tech-shop.cz.

Sdílet

Internetový obchod láká především na nízké ceny a technické novinky. Internetový obchod má v nabídce například telefon iPhone 4, který zatím není v českých e-shopech vůbec k dostání.

Platba předem
Internetový obchod Elektro-galerie.cz nabízí dodání zboží několika způsoby, u všech však vyžaduje platbu předem, a to dokonce i u osobního převzetí zboží.

Falešné certifikace
Internetový obchod neoprávněné používá logo APEKu a SOS, kterým se mohou chlubit důvěryhodné internetové obchody. Podle vyjádření sdružení APEK však tento obchod žádnou certifikaci nemá. Obchod se snažil uveřejnit svou nabídku také na internetovém srovnávači Heureka.cz, kde však byl po důkladné kontrole zablokován.

Podle zjištění srovnávače cen a produktů Heureka.cz se jedná o stejného podvodníka jako v případě obchodu Tech-shop.cz. Tomáš Hodboď z portálu Heureka.cz opět zdůraznil: „Nízká cena opravdu není to nejpodstatnější. Je potřeba pečlivě vybírat internetový obchod, jeho důvěryhodnost si dobře ověřovat a věnovat čas čtení zkušeností opravdových zákazníků.“

O webu Heureka.cz:
Nezávislý nákupní rádce Heureka.cz patří do rodiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v říjnu 2007 a jeho návštěvnost se pohybuje kolem 960 0001 RU měsíčně. Na jednom místě porovnává přibližně 970 000 výrobků z více než 9 300 internetových obchodů. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující recenze produktů a e-shopů, zkušenosti a hodnocení ostatních uživatelů. Heureka.cz se v roce 2008 umístila na druhém místě soutěže Křišťálová Lupa v prestižní kategorii Projekt roku hodnocené odbornou porotou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).