Hlavní navigace

High-definition videokonference v České republice

[Tisková zpráva] CNC se stal výhradním dovozcem systémů LifeSize s podporou vysokého rozlišení a s dokonalým designem.

Sdílet

Praha, 20. března 2006 – Společnost CNC Praha, přední dodavatel řešení pro videokonference, se stala výhradním dovozcem kompletního portfolia špičkových produktů společnosti LifeSize na český trh. Společnost CNC v rámci uzavřené smlouvy zajišťuje nejen přímý prodej zařízení LifeSize a jejich servis a implementaci, ale také nasazení systému formou dlouhodobého pronájmu a řadu doplňkových služeb včetně školení a konzultací.

Vlajkovou lodí značky LifeSize v nabídce společnosti CNC je LifeSize Room™ – high-definition videokonferenční systém pro jednací místnosti. Základ řešení LifeSize Room™ tvoří pohyblivá HD kamera, high-fidelity telefon pro audiokonference a dálkové ovládání pro intuitivní ovládání všech funkcí systému. Pro přenos využívá LifeSize standardy H.264, H.263 a H.239, které umožňují dosáhnout high definition videa (1280×720, 30 snímků za vteřinu) již na přípojce s kapacitou 1Mbps.

Systém LifeSize podporuje i nižší úrovně kvality, které však stále předčí většinu konkurenčních systémů. DVD kvality lze dosáhnout při rychlosti připojení 512 Kbps a pro kvalitu srovnatelnou s vysíláním kabelové televize stačí připojení s kapacitou 384 Kbps. Použitý širokoúhlý formát nabízí lepší pokrytí sledované místnosti a je ideální pro využití s moderními zobrazovacími jednotkami jako jsou LCD a plazmové televizory s podporou HDTV.

Vysoce kvalitní přenos hlasu nabízí konferenční telefon LifeSize Phone™, který je vybaven celkem šestnácti mikrofony pro dokonalé pokrytí rozlehlých konferenčních místností. Frekvenční rozsah zařízení dosahuje hodnoty 100Hz – 16 kHz. Jako kompresní algoritmus využívá řešení LifeSize digitální formát MPEG4 AAC, který se osvědčil například při online prodeji hudby. Audiokonferenční systém LifeSize podporuje kromě IP komunikace také přímé zapojení do klasické telefonní sítě, při kterém je ale frekvenční rozsah přenášeného hlasu snížen v rámci technických omezení PSTN sítí.

Vynikající technické parametry se na celkové hodnotě zařízení a uživatelském pocitu podílejí pouze částečně. Velký důraz klade LifeSize i na uživatelskou přívětivost a stylový design, který zpříjemňuje i samotný pobyt v telekonferenční místnosti a zároveň pomáhá budovat image společností využívajících tato řešení.

Možnost osobního seznámení s přednostmi systémů LifeSize budou mít zástupci médií a odborné veřejnosti na konferenci Nové trendy v oblasti videokonferencí, která se koná 23. 3. 2006 v prostorách ČVUT v Praze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).