Hlavní navigace

History Channel HD startuje v digitální televizi UPC

[Tisková zpráva] UPC rozšiřuje počet televizních stanic vysílajících ve vysokém rozlišení na osm

Sdílet

Praha 4. listopadu 2009. Počínaje zítřejším ránem UPC již pošesté v tomto roce rozšíří nabídku své digitální televize. Tentokrát nabídne dokumentární televizní stanici History Channel HD tak vzroste na osm. Konkrétně se jedná o History Channel HD, Eurosport HD, HBO HD, National Geographic HD, Filmbox HD, Nova HD, Nova Sport HD a Barrandov HD. Do konce roku plánuje UPC zvýšit počet HD televizních stanic nejméně na devět.

„History Channel HD je další a zdaleka ne poslední dobrý důvod, proč se zajímat o příjem televizního signálu ve vysokém rozlišení“, říká Václav Bartoň, generální ředitel UPC a dodává: „naše digitální televize nabízí tu nejsnazší, nejjednodušší a nejlevnější cestu, jak se k němu dostat.“

History Channel HD se stejně jako History Channel, který vysílá ve standardní digitální kvalitě v nabídce digitální televize UPC již od 9. září, věnuje výhradně pořadům o historii. Obě stanice nabízejí jak faktografické, tak i odlehčené dokumenty, seriály a speciální série, často ověnčené různými oceněními. Přestože společně čerpají ze stejné programové knihovny, jejich denní programová skladba je z velké části odlišná a divák má tak neustále z čeho vybírat. History Channel HD například v listopadu nabídne premiéru seriálu Bitvy před narozením Krista. Seriál se pokouší odhalit pravdu, jež se skrývá za mytologickým světem epických hrdinů a válečníků. Starověké bitvy jsou v něm zobrazeny v moderním vizuálním stylu jaký nabídl populární film Thermopyly. Jednotlivé díly se mimo jiné věnují Alexandrovi Velikému, Sparťanům, biblickému králi Davidovi či vojevůdci Hanibalovi.

History Channel HD vysílá 24 hodin denně, plně v českém jazyce. V digitální televizi UPC je součástí nabídky Plus. Ta je obsažena i ve vyšší nabídce Supreme. Cena za obě nabídky se po zařazení History Channel HD nemění. Domácnost, která si již od UPC pořídila digitální HD přijímač pro příjem programů ve vysokém rozlišení a předplácí si příslušnou nabídku, tak může sledovat History Channel HD zcela zdarma.

Zákazník se set top boxem bez HD příjmu nové programy sice naladí, ale obraz bude černý. HD programy totiž UPC distribuuje v kompresním formátu MPEG4, k jehož dekódování je zapotřebí speciální box Handan CV7000-HD. Společnost propůjčuje tento set top box pro programy v HD kvalitě za jednotný poplatek 150 Kč měsíčně včetně DPH. V současné době platí pro nové zákazníky akční nabídka, v jejímž rámci zaplatí za první čtyři měsíce pouze 100 Kč.

Zařazením History Channel HD se celkový počet programů včetně programů v HD kvalitě nabízených digitální televizí UPC rozšiřuje na devadesát osm. V české nebo slovenské verzi pak vysílá sedmdesát osm programů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).