Hlavní navigace

Seriálový hit Breaking Bad přichází na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Co všechno byste chtěli stihnout, kdybyste se dozvěděli, že vám už ze života příliš nezbývá? Nad tím se určitě zkusil zamyslet kdekdo. Tuto situaci také použili scenáristé jako výchozí bod děje nového seriálu Breaking Bad, který se stal velkým hitem za Atlantikem. V české premiéře ho uvede od 14. ledna pod českým názvem Perníkový táta televize Nova Cinema.

Sdílet

S Walterem Whitem se život poslední dobou nemazlí. Býval chemik, sklízející úspěchy ve výzkumné sféře. Nyní však už jen chemii přednáší znuděným středoškolákům. K tomu si ještě musí přivydělávat mytím aut, aby jeho rodina vyšla s penězi. Jeho manželka si jen skromně přivydělává z domova prodáváním věcí přes e-bay a pečuje o sedmnáctiletého syna, trpícího následky mozkové obrny.

Když den po oslavě padesátin Walter v automyčce zkolabuje, v nemocnici u něj diagnostikují rakovinu a lékaři mu sdělí, že má před sebou maximálně pár let života. Aby přišel na jiné myšlenky, nechá se Walter zlákat švagrem policistou k účasti na policejním zátahu na výrobce a dealery drog v jedné laboratoři. Mezi dealery pozná svého bývalého studenta Jesseho, kterému se podaří zatčení uniknout. Walter švagrovi neřekne, že Jesseho poznal, sám ho však kontaktuje. Dostal totiž nápad, jak využít zbývající chvíle života k finančnímu zabezpečení rodiny. Ví, že je mnohem lepší chemik než kdokoli z týmu dealerů, a tak si „vypůjčí“ ze školy několik kousků špičkového laboratorního vybavení. Chce vyrábět prvotřídní drogy sám a s pomocí bývalého žáka je dostat na trh. Jessemu se nápad nejdřív nepozdává, ale nakonec souhlasí. Walter koupí obytný vůz a přestaví ho na mobilní laboratoř, aby mohli kdekoli nerušeně pracovat a nebudili podezření. Zanedlouho jsou schopni vyrobit nejčistší metamfetamin, jaký kdy byl ve městě k dostání. To se ale pochopitelně nelíbí původnímu gangu. Problémy ještě narostou, když si jeden z členů vybaví, že Waltera viděl při zátahu mezi policisty. Z Waltera se však vyklube mnohem horší protivník, než by kdokoli čekal. S vědomím, že se smrtí za krkem nemá co ztratit, se v něm totiž probudí neuvěřitelná neohroženost, chladnokrevnost a ztratí veškeré zábrany…

Seriál o středoškolském profesorovi, který tváří v tvář smrti sejde na šikmou plochu a začne vyrábět drogy, aby zabezpečil rodinu, pochází z dílny televize Sony Pictures. Jeho atmosféra a žánrové spojení thrilleru, dramatu a černé komedie může některým divákům připomenout filmy Quentina Tarantina nebo bratří Coenů.

Bryan Cranston, představitel hlavní role Waltera, k Perníkovému tátovi v jednom rozhovoru s nadsázkou řekl: „Už několikrát jsem slyšel, že sledovat tento seriál je stejně návykové jako Walterovy drogy. Když bychom chtěli otestovat, jestli se někomu seriál bude líbit nebo ne, měli bychom se ho zeptat: Když vidíte, jak někdo zakopl a upadl, zasmějete se? Pokud ano, tak se vám Perníkový táta bude líbit. Musíte být trochu pokřivený.“

Hlavním producentem seriálu je Vince Gilligan, který má na kontě produkci (a posléze i režii a scénáře některých dílů) legendárního seriálu Akta X.