Hlavní navigace

Hitachi Data Systems dodává první řešení odpovídající specifikaci Microsoft Simple SAN for Windows Server

[Tisková zpráva] Společnost pokračuje v přizpůsobování podnikových storage řešení širší skupině zákazníků – spolu s Microsoftem a Qlogic umožňuje malým a středním podnikům využívat výhody samostatných řešení SAN, přičemž zjednodušuje jejich implementaci a správu, a zároveň snižuje náklady na jejich provoz

Sdílet

21. února 2006 — Hitachi Data Systems, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), oznámila, že usnadní, zjednoduší a zlevní implementaci a správu úložných řešení SAN (Storage Area Network). Ve spolupráci s firmami Microsoft a Qlogic® Corp. nabízí Hitachi Data Systems sestavy SAN typu plug-and-play, odpovídající specifikaci Microsoft Simple SAN for Windows Server™ 2003 a založené na technologiích Hitachi TagmaStore™ AMS (Adaptable Modular Storage) a WMS (Workgroup Modular Storage). Hitachi Data Systems je prvním dodavatelem úložných polí, jehož kompletní produktové řady odpovídají specifikaci Microsoft Simple SAN for Windows Server.

Velké podniky mají dlouholeté zkušenosti s výhodami implementací SAN, v nichž je úložný prostor oddělen od serverů a samostatně připojen k podnikové síti tak, že ke storage systému může přistupovat více serverů najednou. Sdílením úložného prostoru po síti umožňují řešení SAN zpřístupňovat vysoce škálovatelné a flexibilní úložné prostředky, lépe využívat úložný prostor a zvyšovat jeho dostupnost. Pro mnoho menších organizací však mohou být řešení SAN nákladná a jejich instalace a správa obtížné.

Sestavy SAN typu plug-and-play pro systémy Hitachi TagmaStore™ AMS200, AMS500 and WMS100 jsou navrženy jako samostatná uživatelská řešení, která umožňují malým a středním podnikům rychlou a jednoduchou instalaci SAN – ve většině případů do jedné hodiny a bez asistence techniků. Sestavy se dodávají v konfiguracích s rychlostmi přístupu 2 Gb/s a 4 Gb/s a zahrnují veškerý hardware a software potřebný jak pro propojení serverů s prvně instalovanou síti SAN, tak k rozšíření SAN z datového centra k detašované pracovní skupině:

  • přepínač QLogic SANbox® pro technologii Fibre Channel;
  • dva adaptéry HBA (host bus adapters) QLogic SANblade® pro Fibre Channel;
  • kabeláž pro fyzické propojení sítě SAN;
  • software QLogic SANsurfer Express, který automatizuje celý instalační proces pomocí wizardů a poskytuje společnou konzolu pro správu přepínače, adaptérů HBA a úložného systému.

Systémy TagmaStore AMS a WMS mohou být provozovány přímo z prostředí Microsoft Windows.

„Microsoft a Hitachi Data Systems spolupracují na zjednodušení provozu sítí SAN zlepšením interoperability úložných prostředků na platformě Windows a zjednodušením hardwarového nastavení,“ řekl Dr. Claude Lorenson, produktový manažer divize Windows Server společnosti Microsoft Corporation. „Sestavy Hitachi Data Systems typu plug-and-play odpovídající specifikaci Microsoft Simple SAN poskytují menším organizacím flexibilitu a spolehlivost srovnatelnou se storage systémy pro velké podniky, aniž by je trápily vysokými náklady a složitostí tradičně spojovanými se sítěmi SAN.“

„Společnost Hitachi Data Systems zpřístupňuje vlastnosti úložných platforem původně určených pro velké organizace i malým a středním podnikům – ať už jde o pokročilé virtualizační funkce ve všech našich produktových řadách nebo o samostatná řešení SAN,“ řekl Jack Domme, viceprezident Hitachi Data Systems pro strategii a vývoj globálních řešení. „Naše úzká spolupráce s Microsoftem a Qlogic na řešeních odpovídajících specifikaci Simple SAN znamená, že data v organizaci jakékoli velikosti budou bezpečnější, dostupnější a spolehlivější než kdykoli předtím.“

TagmaStore Modular Storage
Modelové řady Hitachi TagmaStore Adaptable Modular Storage AMS200 a AMS500 a Workgroup Modular Storage nabízejí nejvíce škálovatelné, nejvýkonnější a nejdostupnější systémy své kategorii. AMS200, AMS500 a WMS100 využívají mnoho špičkových funkcí, jako je logický cache partitioning a RAID-6, a jsou ideální pro malé a střední podniky, které vytvářejí rychle rostoucí objemy dat a potřebují uspokojit aplikační nároky na dostupnost a výkonnost na malém prostoru.