Hlavní navigace

Hitachi Data Systems uzavřela dohodu s firmou AGORA plus, a.s., o distribuci svých produktů na českém trhu pro malé a střední firmy

[Tisková zpráva] Leader na trhu storage systémů a value added distributor společně přinášejí menším podnikům v České republice profesionální storage řešení srovnatelná se systémy určenými pro velké organizace.

Sdílet

V Praze dne 5. března 2008 — Hitachi Data Systems, stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd., oznámila, že malým a středním podnikům (SMB) v České republice začala nabízet předkonfigurovaná storage řešení. Zákazníci je mohou získat od VAR prodejců sdružených v prodejní síti distributora AGORA plus. Dohoda s AGORA plus je dalším důkazem snahy Hitachi Data Systems o zpřístupnění pokročilých funkcí high-end storage systémů i zákazníkům ze segmentu SMB.

Stejně jako větší organizace čelí i malé a střední firmy problémům spojeným se správou rychle rostoucího objemu dat. Zároveň potřebují zjednodušit administraci storage systémů a zajistit rychlé a bezpečné zálohování a obnovu dat. Hitachi Data Systems na tyto požadavky reaguje nabídkou řešení s cenami přijatelnými pro malé a střední firmy a funkcemi odpovídajícími systémům určeným pro velké organizace. Hitachi tak otevírá i menším podnikům přístup ke svým storage řešením a umožňuje jim využívat výhody pokročilých síťových storage systémů, které lze snadno instalovat a spravovat.

Prostřednictvím své distribuční sítě nabídne AGORA plus storage řešení optimalizovaná pro prodejní kanály a založená na systému Hitachi Simple Modular Storage, model SMS100. Jedná se o storage systém základní třídy s nízkou cenou, jenž uspokojí potřeby širokého spektra zákazníků ze segmentu SMB, kteří se potýkají s rychle rostoucím objemem dat a požadavky na jejich ochranu. Systém je vhodný i pro podniky s distribuovanými pobočkami hledající jednoduše spravovatelné „bezúdržbové“ storage řešení, které se snadno integruje do prostředí Microsoft® Windows a Symantec Backup Exec™.

„Nyní můžeme naše inovativní storage technologie nabídnout i menším českým podnikům,“ řekl Dr. Ing. Rudolf Hruška, regionální manažer Hitachi Data Systems pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Při pronikání na tento významný trh sehraje naše partnerství s AGORA plus důležitou roli.“

„SMB podniky rostou ve srovnání s velkými a středními organizacemi rychleji. Odhadujeme, že v současnosti můžeme v regionu EMEA oslovit okolo 100 000 firem,” uvedl Mike Walkey, viceprezident Hitachi Data Systems pro globální partnerské prodejní sítě.

„Jsme hrdi na to, že máme možnost spolupracovat s leaderem na trhu datových storage systémů. Díky spolupráci s Hitachi Data Systems můžeme naší partnerské síti nabídnout systémy určené pro segment SMB. Jsme přesvědčeni, že tato naše nová příležitost dává velkou konkurenční výhodu všem členům naší resellerské sítě,“ řekl Josef Veškrna, technický ředitel AGORA plus, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).