Hlavní navigace

Hitachi jmenovala Minoru Kosugeho do funkce CEO Hitachi Data Systems

[Tisková zpráva] Hitachi jmenovala ideového tvůrce Universal Storage Platform a dřívějšího hlavního provozního ředitele Minoru Kosugeho do funkce CEO Hitachi Data Systems. Hlavním provozním ředitelem (COO) se stal Jack Domme; bude odpovědný za rozšiřování pozice Hitachi na trhu storage softwaru, výkonných souborových výpočetních systémů a služeb spojených s archivací obsahu.

Sdílet

SANTA CLARA, Kalifornie, 11. června 2007 — Společnost Hitachi Data Systems Corporation, stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT) a jediný dodavatel servisně orientovaných storage řešení, jmenovala Minoru Kosugeho do funkce hlavního výkonného ředitele CEO. Minoru Kosuge je známý jako hlavní architekt revoluční platformy Hitachi Universal Storage Platform. Společnost také ohlásila postup inovátora storage softwaru Jacka Domma ze současného postu výkonného viceprezidenta pro strategii a vývoj globálních řešení do funkce hlavního provozního ředitele COO Hitachi Data Systems.

M. Kosuge vystřídá Dava Robersona, který vykonával funkci prezidenta a CEO Hitachi Data Systems a nedávno přešel do společnosti HP na pozici viceprezidenta a generálního manažera divize HP StorageWorks. HP a Hitachi mají dlouhodobé partnerské vztahy – HP pod svou značkou prodává Hitachi Universal Storage Platform a Network Storage Controller. Angažmá D. Robersona v HP prohloubí již tak silné partnerství mezi oběma společnostmi.

„Chtěl bych Davu Robersonovi poděkovat po jeho úspěšné 26leté kariéře u Hitachi za výrazný příspěvek k rozšíření naší vedoucí pozice v odvětví storage,“ řekl dr. Naoya Takahashi, výkonný viceprezident, výkonný ředitel a hlavní technologický ředitel skupiny informačních a telekomunikačních systémů a CEO skupiny platformových, informačních a telekomunikačních systémů společnosti Hitachi, Ltd. „M. Kosuge a J. Domme jsou velmi silně zákaznicky zaměřeni a mají mnoho zkušeností ve vedoucích funkcích při tvorbě a uvádění servisně orientovaných storage řešení na trh. Změny na klíčových vedoucích postech umožní Hitachi Data Systems dále vytěžit maximum ze svého současného postavení na trhu a urychlí tvorbu a zavádění našich špičkových servisně orientovaných storage řešení do podniků všech velikostí na celém světě.“

M. Kosuge je považován za pionýra storage odvětví díky vedoucí pozici, kterou měl při vývoji revoluční platformy Hitachi Universal Storage Platform™. Pod jeho vedením došlo k růstu skupiny storage řešení Hitachi a k výraznému zisku jejího tržního podílu. Ve své předchozí funkci hlavního provozního ředitele Hitachi Data Systems M. Kosuge úspěšně vedl celosvětový výkonný tým odpovědný za podnikovou a produktovou strategii, správu IT, logistické plánování a provoz. Ještě před tím byl prezidentem divize systémů diskových polí Hitachi, Ltd. V této funkci řídil úspěšný rozvoj podnikových a modulárních storage systémů Hitachi, které výrazně překračovaly hranice výkonnosti ostatních produktů na trhu.

„Hitachi opakovaně uvádí na trh řešení, která umožňují našim zákazníkům po celém světě výraznou návratnost jejich investic do storage,“ řekl Minoru Kosuge, CEO Hitachi Data Systems. „Těším se na spolupráci s Jackem Dommem a celým naším vedením. Společně budeme pokračovat v zajišťování růstu společnosti a rozšiřování podílů na trhu.“

Skupina strategie a vývoje globálních řešení Hitachi pod Dommovým vedením přispěla k rozšíření pozic společnosti v několika rychle rostoucích segmentech trhu včetně softwaru pro správu storage, výkonných souborových výpočetních systémů a díky nedávné akvizici firmy Archivas, Inc., i služeb pro archivaci obsahu. Hitachi dodává společné storage služby pro tyto oblasti využívané napříč heterogenními úložnými prostředky s ukládáním po souborech, objektech nebo blocích.

„Během posledních dvou let vykonala Hitachi mnoho práce při vstupu na rychle rostoucí trhy, což se projevilo v nových tocích tržeb,“ uvedl Jack Domme, COO Hitachi Data Systems. „Mám radost z toho, že budu mít příležitost vést špičkovou organizaci, která je velmi úspěšná při řešení zákaznických problémů spojených s výrazným nárůstem objemu strukturovaných dat. Naším cílem je nyní dostat se na špičku i v oblasti nestrukturovaných dat díky řešením, jako je nová platforma Hitachi Content Archive Platform Version 2.0.“

Inovace storage systémů společnosti Hitachi pokračují v rychlém tempu, jak je zřejmé z nedávných ohlášení nových produktů, řešení a strategií: platformy Hitachi Universal Storage Platform V, softwaru Dynamic Provisioning, řešení Services Oriented Storage Solutions a nové platformy Hitachi Content Archive Platform Version 2.0. Dnešní oznámení změn na nejvyšších postech společnosti spolu s uvedením těchto nových řešení na trh dále prohlubuje inovační náskok Hitachi před konkurencí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).