Hlavní navigace

Hitachi potvrdila svůj strategický zájem o trh se storage systémy pro mainframy

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 22. květen 2006 — Společnost Hitachi, Ltd., (NYSE: HIT/ TSE: 6501) a její stoprocentně vlastněná dceřiná firma Hitachi Data Systems dnes oznámily úspěšné dokončení testů kompatibility a interoperability mezi storage systémy Hitachi a mainframy IBM zSeries.

Sdílet

Podpora prostředí mainframů IBM zůstává důležitým a strategickým segmentem podnikání Hitachi v oblasti storage systémů. Na mainframové systémy, na nichž se provozují kriticky důležité aplikace, stále spoléhá významný počet zákazníků ze sektoru finančních služeb a dalších klíčových odvětví. Výsledky testů kompatibility a interoperability potvrzují skutečný zájem Hitachi, Ltd., a Hitachi Data Systems o tento segment. Uživatelé tak mohou při svých rozhodováních o nákupu datových center uvažovat o Hitachi s důvěrou.

Dohodu z května 2005 o zahájení testů produktové interoperability, jejímž cílem bylo potvrdit kompatibilitu storage systémů Hitachi s mainframy IBM zSeries, přijali zákazníci s uspokojením. Mezi testovaná prostředí patřily storage produkty pro velké podniky nabízené Hitachi, Ltd., a Hitachi Data Systems po celém světě, jako jsou Hitachi TagmaStore® Universal Storage Platform, Hitachi TagmaStore® Network Storage Controller, Hitachi SANRISE® Universal Storage Platform a Hitachi SANRISE® Network Storage Controller.

„Highendové storage systémy pro mainframy se znovu začínají ve zvýšené míře nasazovat, zejména v odvětvích finančních služeb a telekomunikací,“ řekl Jack Domme, viceprezident Hitachi Data Systems pro vývoj a podporu globálních řešení. „Náš zájem o tento trh ukazuje, že uspokojování požadavků mainframových uživatelů po celém světě na ukládání kritických dat je naší prioritou číslo jedna. Hitachi a IBM jsou konkrétním příkladem toho, jak mohou dvě společnosti efektivně spolupracovat na interoperabilitě svých produktů, přičemž kladou na první místo zájem zákazníka.“

Úspěšně testována byla i podpora Hitachi týkající se konektivity technologií Enterprise System Connection™ (ESCON®), Fiber Connection (FICON®) a Fibre Channel Protocol (FCP) s vybranými konfiguracemi systémů IBM eServer zSeries® 800, 900 a 990 a System z9, provozovanými s různými operačními systémy včetně z/OS® 1.6, z/OS® 1.7, VM/ESA 5.2.0 a Linux na System z.

Oficiálním potvrzením úspěšného dokončení testů kompatibility a interoperability je Kvalifikační certifikát vydaný IBM a vystavený na webových stránkách Hitachi Data Systems (http://www.hds­.com/pdf/ibm_qu­alification_let­ter.pdf) a IBM (http://www-03.ibm.com/ servers/eserver/zse­ries/connecti­vity/).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).