Hlavní navigace

Hitachi výrazně zvýšila výkonnost svého nejlepšího úložného systému střední třídy AMS1000

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie — 2. února 2007 — Společnost Hitachi Data Systems Corporation, vedoucí dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), dnes oznámila výrazné zvýšení výkonnosti svého převratného pokročilého storage systému střední třídy Hitachi Adaptable Modular Storage, model AMS1000. Díky zabudování nových víceprocesorových technologií do AMS1000 dnes systém disponuje novým poměrem ceny a výkonu mezi storage systémy střední třídy a určuje nový oborový standard.

Sdílet

Dvacetiprocentní zvýšení výkonu AMS1000 je dalším vylepšením tohoto storage systému, uvedeného v dubnu 2006 a vybaveného 32 logickými oddíly kešovací paměti, funkcí nepřerušitelného přenosu dat za provozu mezi vícenásobnými vrstvami storage, ochranou dat RAID-6 určenou pro velké podniky a klíčovými funkcemi, které se objevily v této třídě vůbec poprvé: propracovanou multiprotokolovou podporou iSCSI, NAS a Fibre Channel SAN vestavěných do jednoho systému. AMS1000 také nabízí konektivitu Fibre Channel SAN s kapacitou 4 Gb/s, což pomáhá vylepšit výkonnost takových aplikací, jako je video-on-demand a zobrazování ve zdravotnictví. Žádný jiný dodavatel storage neposkytuje takové integrované řešení v rámci storage systému střední třídy bez podpory externích zařízení a/nebo hostovaného softwaru. Jednoduše řečeno, AMS1000 je dnes nejflexibilnější storage systém střední třídy na trhu.

„Výkonnost je jedním ze zásadních aspektů storage systému,“ řekl Tony Asaro, analytik Enterprise Strategy Group. „Výkon zpracování dat storage systému je jedním z klíčových prvků, které mají dopad na výkonnost. Zákazníci by měli plánovat své současné i budoucí požadavky na výkonnost a potřebují storage systém, který může splnit jejich požadavky během jejich růstu.“

Model AMS1000 byl postaven od základů s cílem poskytovat klientům extrémní flexibilitu. Umožňuje kombinovat vícenásobné vrstvy storage v jednom racku (včetně 73GB, 146GB a 300GB disků Fibre Channel a 500GB SATA disků), soustředit do jednoho racku storage připojené přes Fibre Channel SAN, NAS nebo iSCSI – se schopností izolovat zdroje pro konzistentní kvalitu služeb, bezpečný víceúrovňový přístup a poskytovat nepřerušitelnou migraci svazků. Datové svazky mohou být například přemisťovány z úsporných disků SATA na disky Fibre Channel, z RAID-5 na RAID-6 nebo z jednoho RAID profilu na jiný – což uživatelům umožňuje přizpůsobit jejich storage infrastrukturu proměnlivým podnikatelským požadavkům nebo datovým nárokům.

„Zvyšující se náklady, nejen co se týká ročních vydání za storage, ale také za elektrickou energii a podporu, vedou uživatele k tomu, že hledají řešení pro konsolidaci a maximalizaci efektivity storage zařízení,“ řekl John Webster, hlavní IT poradce firmy Illuminata, Inc. „AMS1000 uživatelům umožní dynamicky přesouvat aplikační data mezi různými třídami storage v rámci jednoho systému. To spolu s vylepšenou výkonností a víceprotokolovými rozhraními dělá z AMS100 flexibilní platformu pro dlouhodobou konsolidaci dat.“

AMS1000 je základním prvkem produktových řad Hitachi Adaptable Modular Storage a Workgroup Modular Storage – vysoce univerzálních a vysoce škálovatelných pokročilých storage systémů střední třídy s optimalizací kanálů. Tyto systémy jsou poháněny vysokorychlostní sběrnicovou technologií s duálními řadiči s atraktivní cenou a nabízejí výhody funkcí pro vytváření oddílů logické cache (Logical Cache Partitioning), virtuálních portů a domén pro hostované storage (Host Storage Domains) v rámci jednoho systému. Doplňují také technologie Network Storage Controller nebo Universal Storage Platform do vrstvené nebo archivní storage, zvláště při použití úsporných disků SATA. Hitachi také oznámila, že ji firma Gartner, Inc., umístila do kvadrantu „leaderů“ ve své zprávě „Magický kvadrant pro trh podnikových diskových polí střední třídy za druhé pololetí 2006“. (Viz tiskovou zprávu Hitachi se umístila na trhu podnikových diskových polí střední třídy v kvadrantu „leaderů“.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).