Hlavní navigace

Hlasujte pro Nejlepší českou školu s ČT2

[Tisková zpráva] Která škola získá titul nejlepší česká základní škola? Hlasujte v nové soutěži pro školáky i dospělé! Od 8. září na ČT2 vždy ve čtvrtek v 15:45 hodin v rámci Televizní akademie.

Sdílet

Odborná porota vybrala pro každý díl z jednotlivých krajů nejzajímavější školy, kterými vás provedou ti nejpovolanější – tamější žáci a žákyně. Jejich úkolem je představit originálním způsobem svou školu, nakouknout do oblíbených předmětů a seznámit nás s pedagogickým sborem i školními aktivitami. Heslo? Legrace především!

Cílem projektu České televize a společnosti Učení online je zatraktivnit a popularizovat výuku na základní a střední odborné škole. Výměna podnětů a zkušeností prostřednictvím televizní obrazovky nabízí možnost objevit pro práci ve škole prvky novosti, originality, soutěže. Ukázat široké veřejnosti dobré příklady z praxe a prezentovat inspirativní metody, přístupy a pomůcky při výuce na základních školách. Chceme, aby se školy pochlubily se svými výsledky, vždyť ocenění nejlepších škol posílí jejich regionální nebo celostátní prestiž a zároveň i zájem o základní školství jako takové.

Televize veřejné služby zprostředkuje prohlídku školy, představí zajímavé učitele a seznámí diváky i hodnotitele s pozitivními výsledky žáka či žáků školy. Hodnocení odborné komise bude sice započítáno a nabídnuto divákům, ale hlavním, kdo každou školu ohodnotí, je divák, veřejnost.

Od 8. září na ČT2 vždy ve čtvrtek v 15:45 hodin.
Hlasujte na internetu: www.nejlepsices­kaskola.cz/hla­suj

POZOR! Hlasování pro danou školu lze pouze v týdnu, kdy proběhne škola ve vysílání televize. Přesněji od doby, kdy bude odvysílána do chvíle, než bude vysílán další díl.

Po každém kole budou udělena tato lokální ocenění: Nejsympatičtější škola, Nejprofesionálnější škola a Nejlepší škola – celkové hodnocení. Na celorepublikové úrovni bude udělena Cena pod záštitou MŠMT – Nejlepší česká škola! Po odvysílání všech dílů z celé republiky budou nejlépe hodnocené školy pozvány do živého vysílání, v němž bude udělena i prestižní cena škole, která byla nejlépe hodnocena veřejností.