Hlavní navigace

Hledejte Ubytovani.cz na Seznamu

[Tisková zpráva] Produktové portfolio Seznamu posiluje nová služba. Na http://www.ubytovani.cz najdete vše pro rezervaci pobytu kdekoliv v ČR nebo v sousedních evropských zemích.

Sdílet

Největší rezervační systém na českém trhu koupil Seznam od zakladatele serveru Ubytovani.cz Davida Hořavy. Ten bude také jako produktový manažer Seznamu zodpovědný za další rozvoj služby. Součástí transakce bylo převedení domény www.ubytovani.cz na společnost Seznam.cz, a.s.

Obsah ubytovací databáze
Rezervační systém Ubytovani.cz existuje na českém trhu šest let a za tu dobu vyrostl v bohatou databázi rekreačních objektů všech kategorií – hotelů, penzionů, chat a chalup, apartmánů, kempů, hostelů. Nechybí tu ani zámky nebo lázně. Pro hledání v České republice je tu k dispozici kolem 2,5 tisíce objektů, přičemž tu můžete strávit nejen dovolenou, ale třeba jen víkend a to se zaměřením na různá témata: romantické ubytování, pobyty s dětmi, firemní akce, kongresové služby a další.

Pro ubytování v zahraničí nabízí server objekty v Chorvatsku (520), Itálii (120), Rakousku (20) anebo v sousedním Slovensku (460). Pro rezervaci ubytování tak můžete vybírat z celkem 3 600 objektů doma i v zahraničí.

Prezentace zdarma
Systém rezervace je jednoduchý jak pro majitele objektů, kteří zde chtějí ubytovací kapacity nabídnout, tak pro uživatele, kteří ubytování hledají.

Základní prezentaci objektu si zadává sám inzerent a to zdarma. Popis obsahuje název, adresu a typ zařízení. V dalších placených typech prezentací je možné zveřejnit také popis stravovacích nebo sportovních možností, popis okolí, nabídky pro děti nebo třeba tipy na výlet. Tyto údaje lze vkládat i v cizích jazycích – němčině a angličtině. Veškeré editace provádí sám inzerent a jsou také zdarma.

Pro přednostní umístění ve výsledku hledání anebo v sekci Doporučujeme si inzerent může vybrat z řady placených inzertních produktů. Své ubytovací zařízení může také nabídnout do sekce speciálního ubytování s možností zážitkových aktivit (jízda na koních, romantické pobyty, firemní akce)

Rezervace ubytování
Pro uživatele hledajícího ubytování pro sebe nebo svou rodinu je server spolehlivým prostředníkem, který při zadání poptávky nejprve ověří kapacitu zvoleného zařízení a dále garantuje jeho písemnou rezervaci po dobu nejbližších 4 dnů. Uživatel pak dohodne další detaily pobytu a také sám hradí jeho cenu.

„V nejbližších týdnech chceme Ubytovani.cz více propojit s některými stávajícími službami Seznamu a tím zvýšit jeho přidanou hodnotu pro uživatele,“ plánuje David Hořava, produktový manažer služby. „Nové uživatelské funkce tu přibudou zejména po integraci s mapami Seznamu .“

Ještě v tomto roce by nový rezervační systém Seznamu měl obsáhnout více než 5 tisíc ubytovacích zařízení. Cílem je i zvýšení návštěvnosti – na přelomu roku nejméně 30 tisíc uživatelů denně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).