Hlavní navigace

Hlídací fena je tu!

[Tisková zpráva]

Sdílet

Hlídací fena je tu!

Praha, 18. března 2002 – 18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény.

Nezávislým občanským projektem existujícím pod hlavičkou Hlídací fena(www.hlida­cifena.cz) chceme podpořit vstup žen do politiky. Tři měsíce před volbami do PSP ČR je naším hlavním cílem:

  • Přispět k tomu, aby voličky nerezignovaly na sílu svého hlasu a pečlivě zvážily svou volbu.
  • Apelovat na voličky i voliče, aby vyhledávali/y a vyzdvihovali/y schopné ženy-političky jak na celostátní, tak na komunální úrovni.
  • Přispět k ozdravění a feminizaci naší politické scény (více k tomuto v rubrikách Ideální politička a Ideální volička).
  • Dát prostor českým ženským organizacím a osobnostem, jejichž hlasy veřejnost a politika zatím příliš neslyší.
  • Ve svých příspěvcích a komentářích co nejpřesněji a s hlubokým vhledem popsat a představit „ženskou“ společensko-politickou vizi.

Víme, že ženy jako spolutvůrkyně politiky mají co nabídnout a v průběhu našeho tříměsíčního projektu postupně představíme vlastní konkrétní vize, i vize jednotlivých političek a voliček.

Tvrzení typu „kvalitní ženské političky nejsou“ nebo „ženy o politiku nestojí“ považujeme za nedůstojné a nepravdivé argumenty.

Jsme přesvědčeny o tom, že se politická atmosféra v naší zemi MUSÍ změnit a to v tom smyslu, aby podporovala vstup schopných, tvůrčích a moudrých žen do politických struktur.

Předpokládáme, že ženy-političky jsou ze své podstaty schopny změnit nejen politickou kulturu, ale otevřít i nové rozdělení politických témat: ekologie, vzdělání, kultura, děti.

Pro dosažení těchto cílů jsme zřídily předvolební alternativní informační a kritické webové stránky pro ženy i muže o politice, které byly spuštěny 18.3.2002 a budou fungovat do okamžiku voleb do PSP ČR. Denně zde najdete ojedinělé informace, statistiky, rozhovory s političkami a politiky, s voličkami a voliči, komentáře; a každý týden i tematický kreslený politický vtip!

Pro bližší informace nás kontaktujte na:

mkotisova@iol.cz
tel.: 0732/ 702 151
nebo na
sasa.lienau@sez­nam.cz

Viera Hošťáková
Kateřina Jonášová
Jana Krejčová
Miluš Kotišová
Saša M. Lienau
Mirek Vodrážka