Hlavní navigace

Hokejové MS ve Švýcarsku ve vysílání Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Získají čeští hokejisté na mistrovství světa po třech letech medaili? Cestu výběru Vladimíra Růžičky turnajem můžete sledovat s Radiožurnálem, majitelem exkluzivních rozhlasových vysílacích práv.

Sdílet

Systém šampionátu je podobný jako v minulých letech – nejlepší tři týmy z každé základní skupiny budou hrát v osmifinálových skupinách. První čtyři celky postoupí do čtvrtfinále, které se odehraje vyřazovacím způsobem. Poslední mužstva ze základních skupin čeká boj o udržení a dva sestoupí do divize I, odkud se už na příští mistrovství světa v Německu kvalifikovaly Kazachstán a Itálie.

Čeští hokejisté v základní skupině změří v Klotenu síly se severskými zeměmi, nastoupí postupně proti Dánsku, Norsku a Finsku. Další soupeři v případě postupu do osmifinálové skupiny F vykrystalizují ze skupiny A. Ta se hraje také v Klotenu a utkají se v ní Kanaďané, Slováci, Bělorusové a Maďaři. Český tým by se tak měl stěhovat do Bernu až na play off.

„Radiožurnál bude mít v dějišti šampionátu dva reportéry – Jaroslava Plašila a Radima Sajbota. Ze zápasů národního týmu odvysílají v přímé reportáži závěrečnou třetinu duelu proti Dánsku a celé utkání s Finskem,“ uvedl Petr Souček, vedoucí sportovní redakce Radiožurnálu. Ze všech zbývajících střetnutí v první fázi turnaje nabídnou reportéři aktuální vstupy. Další přímé přenosy zařadí Radiožurnál podle vývoje šampionátu a programu českých hokejistů. „Posluchači se pochopitelně mohou těšit i na rozhovory s hráči, portréty hvězd a zajímavosti z dějiště mistrovství,“ doplnil Souček.

Více informací naleznete na www.radiozurnal.cz.