Hlavní navigace

Hokejový šampionát na obrazovce České televize

[Tisková zpráva] Ve dnech od 5. do 21. května proběhne v Rize, hlavním městě Lotyšska, Mistrovství světa v ledním hokeji. Šampionát se odehraje na dvou stadionech – hlavním dějištěm bude RIGA ARÉNA a druhým SKONTO ARÉNA. Česká televize nabídne divákům 48 zápasů na obrazovce v přímém přenosu, z toho 29 na programu ČT2 a 19 na ČT4 SPORT.

Sdílet

Stejně jako v minulém roce při šampionátu ve Vídni vybuduje Česká televize v Riga Aréně hokejové studio s výhledem na hrací plochu přímo uvnitř na stadionu, tentokrát v jedné z loží. Ze studia budou reportéři spolu s odbornými spolukomentátory před a po zápasech a během přestávek analyzovat a hodnotit jednotlivé zápasy. Nebudou chybět ani rozhovory s hráči.

Kamery ČT budou přímo u ledové plochy a na stadionu bude také standardní komentátorské stanoviště s kamerou pro úvodní vstupy reportérů k utkáním. Další, reportážní kamera se bude soustředit na zákulisí šampionátu. Diváci se tak dozví více o tréninku a volném času našich reprezentantů i o zajímavostech celého mistrovství.

Obrazový a zvukový signál zajišťujeme také ze Skonto arény.

Ke komentátorskému mikrofonu usednou Robert Záruba, Michal Dusík a Jiří Hölzel. Ve skupině hokejových komentátorů čeká diváky významná změna. Petr Vichnar – po té, co odkomentoval nejvíce hokejových zápasů v historii vysílání u nás – se rozhodl po 25 letech ukončit živé komentování zápasů přímo na stadionu a ujal se spolu s šéfkomentátorem Redakce sportu ČT a hvězdou hokejové žurnalistiky Robertem Zárubou role hostitele ve studiu Buly. Roli komentátorů-expertů letos opět přijali osvědčení praktici Martin Hosták, Robert Kysela a David Pospíšil, vesměs naši bývalí reprezentanti, dnes spolupracovníci zocelení mnoha přenosy z ligy. Český televizní tým, který celkem stráví v Rize 19 dní, doplní další dva reportéři, režisér studia, posádka přenosového vozu a asistentka režie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).