Hlavní navigace

HOLDING SIMAC OZNAMUJE FINANČNÍ VÝSLEDKY ZA ROK 2006

[Tisková zpráva] Praha 17. dubna 2007 – Společnost Simac, vedoucí evropský integrátor v oblasti infrastruktury informačních a komunikačních technologií, oznamuje hospodářské výsledky za kalendářní rok 2006. Obrat za uplynulý rok činil 131,3 milionu EUR, což představuje nárůst o 12,2 % v porovnání s rokem 2005.

Sdílet

Holding Simac docílil významného nárůstu obratu i provozního zisku. Obrat vzrostl oproti roku 2005 o 12,2 procent na hodnotu 131,3 milionu EUR a provozní zisk dokonce o 31,6 procent na 4,1 milionu EUR. V rámci těchto výsledků Simac investoval nemalé částky do nových produktů a řešení pro tradiční klíčové trhy holdingu, kterými jsou retail, vzdělávání a zdravotní péče. Tyto investice se již začínají projevovat v prvních objednávkách, podle očekávání by se pak měly plně projevit koncem letošního roku a v dalších letech.

„Rok 2006 v oblasti podnikové ICT infrastruktury v zemích Beneluxu nebyl vůbec jednoduchý. Přesto se podařilo udržet v těchto zemích provozní zisk v mezích očekávání a vytvořit základy pro růst v dalších letech. S konečnými výsledky jsme proto velmi spokojeni,“ uvedl Michael van Masterem, finanční ředitel společnosti Simac.

Dobrý hospodářský výsledek holdingu byl rovněž výsledkem úspěšného roku 2006 pro jeho českou pobočku. Simac Technik ČR pokračoval v pozitivním vývoji a spolu se svými dceřinými společnostmi docílil meziročního nárůstu obratu o 95 % na 521 milionů korun. Na celkovém obratu holdingu se tak podílel 14,2 %. Pozitivní byl rovněž nárůst počtu klientů i ročního provozního zisku.

Počet zaměstnanců holdingu, jež disponuje pobočkami v Nizozemí, Belgii, Lucembursku a v České republice a na Slovensku, koncem roku 2006 dosáhl čísla 808. To představuje nárůst 9,3 % oproti konci roku 2005.

„Těší nás, že český Simac není v rámci holdingu žádnou „Popelkou“. Naopak – tak, jak se daří zvyšovat podíl služeb v produktovém portfoliu Simac Technik ČR, náš podíl na hospodářských výsledcích holdingu včetně provozního zisku stále roste“, řekl Jaroslav Štefl, výkonný ředitel Simac Technik ČR.